| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Salut.Ieri,eu ma plimbam cu inca 2 prieteni de ai mei(toti 3 facem sala de 2 ani, eu fac de 3), si la un momentdat 2 tigani au trecut pe langa noi,unul dintre ei bineintele,a spus ca ne bate cu toata sala noastra si ca scoate proteinele din noi,si se aflau si altii de fata,adica ne-au injosit fiinda noi eram atata de fericiti,si cand a venit ala sa se ia de noi nu am stiut incotro s-o luam(mintal vorbind), asa ca am tacut. Dupa 5 minute,m-am enervat,si l-am cautat pe ala prin tot orasul,si in statie unde erau numai tigani,fara frica,pentru ca atunci cand sunt furios nu prea am frica de nimeni, numai cand sunt fericit.Deci l-am prins pe ala,ne-am batut joc de el si a spus ca suna pe cativa sa vina sa ne bata.El credea poate ca noi o sa plecam de pe teritoriul lor, dar am stat acolo 10 minute sa vad cine vine,pentru ca chiar aveam chef de scandal,nu mai puteam de nervi,eram injositi in fata tuturor si noi sa stam? Probabil ca data viitoare cand o sa ne intalnim cu el si cu mai multi vor repeta acelasi lucru, eu le-am zis ca cel care da primul pe ala sar si-l nenoroocesc chiar daca restul imi dau in cap cu bata nu ma intereseaza.Deci data vitoare cum ar trebui sa procedez,cu vorba buna nu merge cu ei fiindca numai sa injure stiu, si injuraturile la adresa mea nu le suport.Tin sa mentionez ca am 16 ani, 1.87 si 93 de kg masa musculara si ridic 100 de kg la piept,peste cap si de jos fara probleme, cam greu dar fara probleme.Credeti ca as putea sa rezist unei batai? O sa lovesc si eu cum stiu mai bine.Intrebarea mea pentru voi este:cum e sa primesti bataie de la mai multi? Doare sau doar te,,zguduie,, la creier? Ar trebui sa ma tem sau sa fac pe gladiatorul si sa fiu invins cu onoare, dar macar stiu ca le-am dat si eu laughing.Fara raspunsuri de gen:Bataia nu e o solutie... funda! Nu uitati sa raspundeti la intrebaril!

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Salut, imi place de atitudinea ta! Eu am crescut intr-un cartier cu multi tigani si alte cartiere in jur gen ghetou sau cartier de tigani. Asa ca de mic m-am invatat cu ei, la inceput cand eram mic, imi era frica, apoi am inceput sa nu-mi fie cand am vazut ca de fapt ei sunt cei mai fricosi oameni. Strategia lor de fricosi este sa te faca din vorbe, la psihic, apoi daca cedezi sar pe tine si te bat. Eu m-am pus rau si cu o gasca de tigani, nici unul nu a avut curaj sa ridice mana. Eu am facut arte martiale mai multi ani stiu sa bat si nici nu am frica. O singura data insa am luat bataie, ma credeam cam Bruce Lee, asa ca mi-am luat-o de la vreo 20-30 de baieti. Chiar daca sunt prosti cand sunt multi te imobilizeaza si nu mai ai ce sa faci. Cum spuneam am luat-o bine de tot, nu erau tigani (nu cred ca au asa curaj) n-am plecat capul si i-am infruntat. E cam nasol cand iti rupe buza si primesti suturi din toate directiile in toate zonele. Paradoxal este ca o femeie i-a imprastiat pe toti laughing deci sa stii ca doare. Data viitoare ori iti vezi de treaba ta si nu ii bagi in seama, ori te duci direct la el cu mult tupe, fata-n fata cu el, si zi-i hai fa-ma pe mine primul, nu-l lasa sa puna mana pe tine sau sa te atinga, fii amenintator si rau. Reactia lui de copil fricos (indiferent de varsta lui) va fi sa fuga si cand e mai departe sa te injure si sa te ameninte. Oricum bravo tie ca te-ai dus si ti-ai invins frica ta in primul rand, de asta ti-am zis ca imi place de tine. Succes.

18 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Fute-i una în gură. ia-ţi o cască de motor. şi trage-le câte un headbutt or să moară ăia.

| Satango a răspuns:

Acum că ţi-a oferit AntoniSoulesOne răspunsul pe care ţi l-ai dorit poţi să-i oferi funda. Ne-ai limitat! Aici puteai să primeşti răspunsuri în două sensuri, de acord cu bătaia sau din contră. Nu înţeleg până la urmă dacă asta e o întrebare, iartă-mă. Voiai să fii susţinut, lăudat? Neah, am eu 17 ani, dar tot nu te înţeleg, chiar dacă-mi eşti apropiat ca vârstă. Gândeşte logic, te-ai coborât la mintea unui rom, dar n-ar trebui să cataloghez în funcţie de etnie, nu? Să fiu mai clară... Te-ai luat de un necunoscut care voia să se dea mare, iar tu, ca să-i dovedeşti unui NECUNOSCUT, ţigan, îmi pare rău, dar chiar nu pot să nu scot asta în evidenţă, pe care, sincer, l-ai fi putut ignora. Părerea mea, no offence.
Baftă!

| TheQuestionQuestionQuestion explică (pentru AntoniSoulesOne):

Doare sa iei pumni sau doar te zguduie pe creier?

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Am avut parte de o mică bătaie în trafic săptămâna trecută. eram pe motocicletă. când mă trezesc că vine un conducător din spate pentru că cică îi tăiasem calea. şi ma împins când m-am dat jos să discut cu el. şi am încasat una dar a venit în cască dar nu prea am simţit. dar pe urmă am ripostat în apărare. chiar dacă i.am dat mai multe în faţă. asta a fost să fie. A fost apărare. Nu ezita să te aperi. Făo dacă e nevoie.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Satango):

De aia până când şi Maghiarii şi Romii şi alte etnii îşi bat joc de România. no offence. dar adevărul ăsta e.

| Satango a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Pe cine păcălim? Sunt de genul peste tot. Dacă alegi să te cobori la mintea lui... în felul acesta, să te iei la bătaie. Unde ajungem? Mai şi încurajează astfel un puşti de 16 ani.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Satango):

Dacă ar fi fost luat la bătaie fără să zică nimic? Ai mai fi spus asta? Trebuie să se apere de nişte bacterii cu două picioare.

| TheQuestionQuestionQuestion explică (pentru Satango):

Nu ma injosesc in fata tuturor pentru niste jegosi si flamanzi de,, smecheri,,.Bag o data frica in ei o data pentru totdeauna, bineinteles daca se mai leaga, nu sar eu primul happy

| Satango a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

În cazul ăsta nu s-a pus problema. Dacă n-ai fost atent la ''întrebare'', acele ''bacterii'' doar au fost tari în gură, nu au început bătaia. Orgoliul penibil din el, l-a făcut să-i ''caute în tot oraşul'' doar pentru a demonstra cine e, că vai. un necunoscut i-a rănit orgoliul. Haha, revenind la tine, te-am enervat? Uşor devine un lucru interesant prost.

| Satango a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

M-am lămurit. Mulţumesc happy

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Satango):

Nu mă enervez aşa de uşorlaughing

| Satango a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

N-ai reuşit să modifici răspunsul tău înainte de a-l citi. Dar te-ascult şi, uhm, ''tac'' happy

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Satango):

Am consider că ar fi prea agresiv. şi nu prea se cuvine să fiu agresiv în limbaj cu o persoană de sex opus. dar nici cu alţi. Şi îmi recunosc greşealawinking

| Satango a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Nu e o greşeală. Sunt şi eu la fel, când sunt provocată. În cazul ăsta, eu ţi-am vorbit frumos, mi-am exprimat părerea. Mă rog...

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Satango):

Poate tu nu consideri o greşeală. dar eu îmi consider faptul ca pe o greşeală.

| Satango a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

E în regulă. Nu m-a afectat. Iartă-te, eu n-am ce ierta.

| WaterDrop a răspuns:

Poti sa fii cat muntele, daca ai primit o lovitura in zona corecta, pe jos ai ramas happy. Fii un gladiator cu cartile si scoala ca sa poti pleca cat mai repede din tara si nu vei mai avea parte de tigani ( pardon, romi ).

| LonelyLoner92 a răspuns:

Daca se intampla sa se mai i-a de voi incearca sa nu te prinda singur, succes.