| QuestionTags a întrebat:

Salut, imi puteti da cateva sfaturi cum sa numai fiu batjocorit de toata lumea? Adica eu sunt mai retras nuprea ii bag in seama, dar se cred jmecheri pe langa mine, vazundu-ma asa de fragil. si chiar nu stiu ce sa le fac. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Pai e foarte simplu tot ceea ce trebuie sa faci este sa devii mai puternic ca ei. Acum tu alegi prin ce cale poti sa iti antrenezi corpul sau mintea nu trebuie sa te bazezi doar pe forta bruta. Cel mai puternic luptator isi antreneaza corpul si mintea in proportii egale.
Daca alegi sa ramai asa cum esti acum chiar daca poate vei scapa de ei vei fi vulnerabil fata de altii acum avem legi si spitale insa in trecut oamenii slabi nu faceau fata in prezent se spune ca specia noastra a reusit sa treaca peste selectia naturala insa cine stie ce se va intampla in viitor cine stie poate in viata vei avea nevoie de forta ce vei face daca nu vei avea suficienta? Trebuie sa faci o schimbare insa doar tu poti sa decizi ce vei face happy

| Gunoi a răspuns:

Ce faci de eşti batjocorit de "toată lumea", adică chiar toată lumea? Ignoră-i e simplu, ascultă muzică, desenează sau orice altă activitatea care te face să te simţi mai bine big grin
Ei o să continue să se ia de cineva, aşa fac tot timpul se cred mai de "gaşcă" şi folosesc glume de şantier la care râd tot ei d'oh, dar tu nu pune la suflet >big grin

| immortalfaith a răspuns:

Apuca te de sala, tine te si trage tare, mananca tot ce prinzi si fa te mare (idiotii aia care si bat joc de tine nu ar indrazni sa se puna cu unul mai puternic decat ei)
Invata sa te bati, mergi la cursuri
Nu esti "retras", esti tu si tu esti unic
Cand reusesti sa faci o baza riposteaza
Nu conteaza ca si bat joc de tine in fiecare zi pentru cateva luni dar daca ramai asa toata viata o sa tot dai de persoane d astea si atunci o sa regreti

| geobodnaras a răspuns:

Ameninta-i sau du-te la diriga ta sau spune--le ca daca mai continua mergi la director