| FanMJJ a întrebat:

Salut, as vrea sa nu mai fiu batjocorit de ceilalti, la scoala, oriunde merg acelasi lucru se intampla, cred ca din cauza ca sunt prea timid, prea retras. Imi puteti da niste sfaturi va rog?

Răspuns Câştigător
| cucubau1992 a răspuns:

Ok hmmmmmm pai hai sa iti zic doua posibilitati care leai putea aveam dupa parerea mea, Tin sa precizez ca si eu am fost candva pus in aceasta ipostaza dar am reusit intr-un final sa reusesc ce mi-am propus.1 ai putea incepe prin a deveni unpic mai agresiv in comportamentul tau adica in momentul in care cineva te batjocoreste sa iei si u o atitudine la fel de batjocoritoare si daca x persoana se va da smecher si ai incepe cu fite ai putea chiar sa ii bagi o mana in gat daca forta ta si marimea iti permite sau doi la mana sa le intorci vorba prin o atitudine calma si dezgustanta adica daca incepe sa te batjocoreasca sa ii cam eviti si sa le spui ca nu-i duce creieru mai mult decat ala de gaina.Tin sa precizez ca aceste doua metode nu sunt cele mai bune pentru ca e posibil sa fi batut daca persoanele ce te batjocoresc sunt in grupuri si acolo ar trebui sa bagi capul la cutie si sa pleci.Eu personal le-am inchis gura prin ceam devenit.Un rocker cu o atitudine violenta cu cine merita fara sa zicem asa frica de dumnezeu si o persoana pe care se poate baza ori cine daca merita. Sper ca te va ajuta informatia ce tiam oferito

2 răspunsuri:
| Alexandrup a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. o sa iti trimit mesaj cu id meu sa discutam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti mai multi prieteni... daca stai retras o sa te trezesti ca nu mai poti iesi afara din cauza ca nu ai cu cine