| ana0409 a întrebat:

Imi place de un baiat si cred a si el ma place pentru ca suntem in aceeasi clasa de 6 ani si acum am inceput sa vorbim brusc.Imi trimite cateodata videoclip-uri pentru ca lui i-au placut si vroia sa le vad si eu, ma tachineaza, se aseaza langa mine etc.Problema este ca mai este o fata la care face aproape aceleasi lucruri, dar de cateva zile sta doar cu mine la scoala.Prietenele cred ca ma place si ca doar glumeste cu cealalta fata (care este in aceeasi clasa cu noi)
P.S. daca vreti pot sa va mai dau semne pentru ca mai sunt :cum ar fi ca prietenii lui nici nu ma bagau in seama si acum ma intreaba(cateodata, nu mereu)daca stau cu ei.Nu stiu daca ii face 100% si fetei celelalte la fel.
Va rog sa-mi dati niste sfaturi! Nu stiu ce sa cred, daca doar glumeste cu mine? Mai sunt si alte semne ca te place un baiat?
mersi anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Incurajeaza-l. Vorbeste cu el, stai mai mult cu el si cu prietenii lui, zambeste-i. Daca ai mai mult tupeu, intreaba-l daca te conduce acasa dupa ore. Chiar daca la ora actuala ii place la fel de mult de cealalta fata, daca tu il "ataci" o sa il castigi. Si ai grija sa nu vorbesti despre ea cu el, nu are rost sa fii geloasa pentru nimic.

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Da mai te place, continua sa fi tu insuti si nu te mai gandi la nimic. Daca iti place de el atunci nu te mai gandi la alte fete.

| KamaSutra a răspuns:

Da.i semnale ca il placi si dupa ceva timp, intreba.l daca te place cu adevarat