| Z14 a întrebat:

Imi spuneti si mie la ce ati dat teza? La istorie sau la geografie? Nu stiu la ce sa dau teza! Aaaa...si puteti sa imi spuneti si de ce? happy

4 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Eu la istorie(din 30 de elevi doar eu si inca cinci persoane laughing )adevarul e ca depinde si de modul in care ti se preda(daca intelegi ceva sau nu)eu la ambele materii am profesori de treaba si care stiu sa-si faca treaba dar istoria parca ma atrage mai mult si pe langa asta istoria se da la bac inevitabil asa ca mai bine te "perfectionezi" in acest domeniu.

| SystemFucker a răspuns:

Eu unul, am dat teza la istorie deorece mi se are mult mai usoara materia de la istorie decat cea de la geografie. La istorie nu sunt atat de multe informatii care sa te incurce si nici atatea lucruri de invatat pe dinafara. La istorie daca ai uitat ceva, il poti deduce dintr-un lucru bine stiut de tine, bineinteles acest lucru bine stiut trebuie sa aiba legatura cu acel ceva uitat. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de elev: unora le este mai usor sa tina minte locurile de pe harta chiar si daca este "alba" si atunci recomand geografia. daca crezi ca te pricepi la a tine minte ani si alte date istorice (poate chiar si cu putina toceala) recomand istoria. eu una am dat teza la istorie si am obtinut 9, 5 de fiecare data (bine am si tocit destul de mult pentru asta). multa bafta la teze big grin

| newudropszzz a răspuns:

Eu te sfatuiesc la geografie mi se pare mami usor...
la istorie o sa ai multi ani de invatat, domniori, tot felul de prosti
dar asta conteaza si la ce te pricepi mai bine si care din ele ti se pare mai usoara si mai atractiva ^^
sa ti cont si la ce ai note mi mari si sa faci alegerea cea mai buna ^^ si succes la tezeteste in continuare