| Maxim96 a întrebat:

La ce varsta incepe adolescenta? Pana la ce varsta te mai socoti adolescent? De cand incepe maturitatea?

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Din cate stiu, adolescenta incepe in jurul varstei de 13 ani si se incheie pe la 18-20 de ani, in functie de persoana in cauza. Unii se maturizeaza mai greu decat altii, iar cand spun "maturizeaza" ma refer la incheierea formarii personalitatii, a caracterului si a preferintelor, in mare parte.

| Pau17 a răspuns:

Adolescenta incepe de la 14 ani si tine pana la 18-19 ani. Apoi ar trebui sa devii constient ca esti major si ar trebui sa devii responsabil.