| EmiliaLia a întrebat:

Mi-am luat Samsung Galaxy Ace Plus si vreau sa-mi descarc aplicatii, dar nu pot ca nu am internet. Cum sa-l activez? Stiu ca trebuie dat la Wi-Fi, dar nu stiu ce trebuie sa setez. Ma ajutati, va rog! A da, sunt pe Orange.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai poti descarca de pe net(site-uri gen mobile9 sau mobango) in calculator aplicatii, apoi le pui pe telefon cu cablu de date.Dar trebuie sa ai mai intai instalat in calculator un program Samsung PC Studio.Merge,eu asa am facut.
La Wi-Fi nu ma pricep...