| nynja96 a întrebat:

nu prea am ce face si ma gandeam sa-mi impletesc un bici dinacela gen "indiana jones", care pocneste, stiti, dinacela la care capatul de care il tii este mai gros iar pe masura ce te apropii de varf se subtiaza. L-am intrebat pe tata daca stie cum se impleteste si mi-a zis ca facea biciuri cand era mic ( modelul care l-am zis mai sus) dar a cam uitat cum se impleteste.Ma gandeam sa-l fac din sfoara de canepa.Am cautat pe youtube dar nu am gasit nimic folositor. Va rog daca stiti vreun filmulet sau chiar si niste poze despre cum se impleteste un astfel de bici postati un link aici.Nu-mi spuneti sa-l impletesc din 3 sfori pentru ca vreau sa il fac rotund, daca l-asi impleti din 3 ar iesi aplatizaz. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| BlueBird a răspuns:

Daca vrei vorbesc cu bunicu' sa til imprumute pe cel de la carutza. La ce iti trebuie bici? ( s-au de fapt... mai bine nu te interb Nebuno :O laughing )