| Bashiix3 a întrebat:

nu stiti in semestrul 2 se mai rotunjesc mediile? De exemplu daca am 9.50 se face 10? Dau fundita si vot :d

Răspuns Câştigător
| AndreeaCristina96 a răspuns:

Da este la fel ca şi in semestrul intai!
Succes la note, scoala şi medii!

4 răspunsuri:
| Lavy a răspuns:

Eu am luat la un test 9.45 si am luat 10 depinde si ce profesor ai daca e mai bland poate ca iti da 10 sau daca e mai rau... nu stiu dar si 9 e o nota sooper.eu accept numai notele peste 8 asa ca succes! eu cred ca o sa iei 10!winking

| virusxxx112 a răspuns:

Nu.Deci pe semestrul 1 tia pus o media si pe sem doi inca o medie aia la sfarsitul anuluis e face media generala se aduna si se impart la 2 aia nu-s e mai rotunjeste.

| claudiaclau a răspuns:

Salut...sigur ca se rotunjesc mereu.In fiecare semestru.

| Onutsaaa_6636 a răspuns:

Media semestriala se rorunjesete dar media generala adica cea pe ambele semestre nu se mai rontunjeste... sper ca team lamurit