| AlexandruCatalin288 a întrebat:

Salut.Pe a9a m-am apucat de meditatie la fizica.Am trecut in clasa a11a.Cam in a doua luna de meditatie a avut meditatie o fata, ne-am salut si am vorbit putin(suntem in acelasi liceu).Mi-a placut de ea si am inceput sa o intreb pe profa ce mai face si cred ca si-a dat seama (profa)ca imi place de aceasta fata si profa a zis ca si ea intreaba de mine(a intrebat de mine peste cateva luni).Nu am mai vorbit de atunci deoarece nu stiu dar cand trec pe langa ea parca nu sunt eu, nu sunt in apele si am emotii si mi-e sa nu fac ceva jenant.Anul asta clasele noastre au avut sportul in acelasi timp dar nu am avut curajul sa intru cu ea in vorba si sa o salut.Ce ar trebui sa fac? Sambata este ziua ei, credeti ca ar fi nasol ca prima discutie dupa ceva timp sa inceapa cu o urare?

2 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Orice motiv e binevenit sa iti iei ''inima in dinti'', poti sa ii oferi o feliticitare o floare, orice sa ai motiv sa intrii in vorba cu ea, cine stie poate te invita la un party de ziua ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut deloc. Mai mult decât să te ignore ce crezi că poate să-ți facă?