| LarisalOve a întrebat:

Am o mica problema cu ora de sport de la scoala. De fapt cu profesoara. Nu stiu ce are cu mine. Azi i-am spus ca sunt racita si nu pot face sport, si chiar m-a vazut ca eram racita, dar fiindca am uitat scutirea acasa mi-a pus absent nemotivat fara discutie. Apoi m-a intrebat si de ce nu am fost la ora data trecuta, desi de fapt am facut sport, dar am stat pe la sfarsitul orei pe banca pentru ca nu aveam partener si ne trebuia ca sa facem anumite exercitii. I-am explicat si data trecuta de ce, azi i-am spus ca am facut sport atunci, dar nici nu am apucat sa temin ca mi-a si pus al doilea absent nemotivat. Si asta nu e singura situatie. De fiecare data cand ma intreaba de ce stau pe banca si ii raspund ca am obosit, nici nu ma crede. Nici nu stiu de ce ma mai intreaba; mai bine ma lasa sa stau decat sa ma intrebe si apoi colegii sa sara cu " nu are chef! " ( cativa ). De aceea nici nu prea ma mai duc la orele de sport, nimanui nu i-ar place sa stea la ora cu gandul la ce o sa mai spuna profa de el. Cele mai normale ore sunt acelea in care lipseste sau ne pune cu alt profesor, oricum astfel de situatii sunt rare. Plus ca ei nici macar nu ii pasa de sanatatea noastra. Unii sunt raciti sau au alte probleme si ne pune pe toti sa dam proba data viitoare, indiferent de problema. Nu ii pasa de noi, stie doar sa injure si sa se enerveze si sa tranteasca tot. Dar cel mai mult se ia de mine. Cand stau pe banca imi face observatii, cand fac sportul mai zice: `Face si asta sportul insfarsit. `. Si nu imi zice mie, le zice colegilor cand eu nu sunt atenta. Doar mai este o colega in clasa care semestrul asta a facut doar o data sau de doua ori sportul si nu ii zice absolut nimic. M-am saturat, pur si simplu! Ce sa fac? Adica cum sa trec mai usor peste momentele astea? Nu vreau sa ii spun nimic, nu am chef sa ma pun cu ea. Deci cum pot eu sa ma incurajez? Va rog, dau funda din toata inima.

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Mai bine vorbeşti cu mama ta sa vorbească cu profata de sport sau cu diriga/u tau şi nu te mai pune pe banca mai bine stai pe josbatting eyelashes

| harciog a răspuns:

Esti bolnava de chiulangita cronica si te vede oricine de la 1000 km distanta.Esti o putoare extraordinara intru toate.Si acasa si peste tot unde te duci si ai curajul sa crezi ca are cineva ceva cu tine.Nu-i adevarat.Singura problema e la tine, o vezi dar nu ai curajul s-o recunosti ca esti o putoare ordinara.

| LarisalOve explică (pentru harciog):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

| WeaponGirl a răspuns:

Te invat eu devil dai mita la un medic sa-ti scrie o scutire din care sa reiese ca pe motiv de te miri ce boala nu mai poti face sport deloc
Asta invatam noi la drept... laughing)