| stiufa a întrebat:

Salut, peste câteva zile este aniversarea mea, împlinesc 15 ani. Vreau să organizez petrecerea la mine acasă, locuiesc la casă pe pământ, cu curte, vor fi in jur de 10 invitați.
Este pentru prima dată când organizez o petrecere și îmi este frică ca invitații să nu se plictisească sau dacă nu se vor înțelege? Spuneți-mi propriile experiențe de așa gen,cum sa creez o atmosfera plăcută,ce activități,ce mâncare,cum în general să fac așa ca sa fie distractiv și interesant pentru toți? Dati-mi va rog idei, reguli de care trebuie sa țin cont când organizez o asemenea aniversare, scrieți va rog tot ce aveți in cap la acest subiect, mersi.

Răspuns Câştigător
| Cduncfujndf a răspuns:

Deci presupun, că invitații tăi vor fi și ei cam de aceeași vârstă ca și tine. Ăsta înseamnă că sunteți adolescenți. Important este să aveți muzică, ar trebui să ai o boxă, puteți să jucați jocuri precum Adevăr sau provocare, ar trebui să ai și un pachet de cărți. Mâncarea trebuie să fie ceva... lejer. Cum ar fi niște aperitive precum covrigei, alune, poate chiar niște jeleuri.
Ai putea să iei pizza și bineînțeles suc. De preferat ar trebui să ai și sucuri cu acid, dar și fără. Poți lua, Cola, Pepsi, Fanta, Prigat. Și bineînțeles tortul ar fi de preferat să fie cu ciocolată, deoarece nu multora le place tortul cu fructe, sau vanilie.

2 răspunsuri:
| stiufa explică (pentru Cduncfujndf):

Multumesc mult pentru idei și sfaturi!

| Cduncfujndf a răspuns (pentru stiufa):

Cu plăcere!