| gitzavitezomanu a întrebat:

poti sa faci scoala de soferi de la 17 ani jumate si la 18 sa iei carnetu? de la ce varsta poti incepe scoala de soferi ma intereseaza big grin iar evident carnetu sa il yau la 18 ani :-x:-x:-x eu stiam de la 17 jumate ...astept raspunsurile voastre! dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| Mădălina_2296 a răspuns:

Buna! Poti incepe scoala cu 2 maxim 3 luni ianinte de a implini 18 ani. Dar poti da la 16 ani pentru subcategoria B1. Mai bine, mai asteapta pana faci 18 ani, atunci vei fi 100% sigura.
Succes kiss

4 răspunsuri:
| 16.laura.16 a răspuns:

Da, poti.Am o colega care a facut asa, cu o luna inainte sa implineasca 18 ani. Intereseaza-te la sediu...

| madalinaaa89 a răspuns:

Eu zic sa te interesezi din surse sigure, nu sa ne ceri noua parerea.Eu din cate stiu, poti sa dai si la 16 ani si sa-ti carnetu la 18.Acuma nu te baza pe ce zic euhee hee

| ZeYa a răspuns:

Din cate stiu eu inainte cu 3 luni de a implinii 18 ani poti sa incepi scoala de soferi, iar dupa ce implinesti poti sa dai examenul. happy

| Quiss a răspuns:

Eu stiam ca poti incepe scoala cu trei luni inainte de a implini 18 ani si sa dai examenul cand ai implinit varsta majoratului.