| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum pot sa nu mai plang de la lucruri triste/emotionante? De exemplu daca vad cum un caine sau o pisica moare eu plang 5 ore in continuu crying. Ce as putea face? E ceva grav? Funda!

Si da nu stiu daca asta e cea mai buna categorie dar in fine :happy

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si daca vezi un om cum moare cat plangi?
Aceasta forma de empatie extrema as putea zice, ma duce cu gandul la o depresie, dar nu-s specialist pe animalute si plansul dupa ele.
E ok sa iti para rau atata timp cat iubesti animalele dar daca plangi 5 ore pentru un animal dupa strada nu stiu daca mai este atat de ok.

| Uvox a răspuns:

Empatia este o calitate chiar daca in ziua de azi multă lume ar spune altceva.
Acum nici la modul exagerat nu este ok.
Încearcă să descoperi cauzele unei asemenea sensibilitati.