| Ale272003 a întrebat:

Salut, stie cineva daca admitere licenta se refera la examenul de dupa terminarea facultatii sau cand vrei sa intri la facultate? De exemplu la Facultatea de Litere din Cluj m-am uitat pe site-ul lor, dar n-am inteles exact, daca vreau sa dau la Litere conteaza doar bacul si media din liceu?

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

Admitere licenta inseamna admitere la ciclul de licenta adica admitere la facultate. Fiecare facultate are reguli proprii de admitere deci cauta pe site-ul facultatii ca sigur scrie acolo cerintele