| teo0101928nnn a întrebat:

Salut! Sunt a 8 a si pana acum nu prea am invatat deloc, nu prea m-am stresat, ma descurc bine si la romana si la mate (iau numai 8, 9 si 10), iar la simulare am luat 8.70 la mate si 8.85 la romana invatand doar o ora sau doua cu o seara inainte. Acum ca mai sunt aprox 80 de zile pana la examen si toti se streseaza, am inceput si eu sa fac la fel si nu stiu de unde sa incep cu invatatul, va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. Am sanse sa iau macar 9.50 daca ma apuc acum sa invat?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"la romana si la mate (iau numai 8, 9 si 10)... nu stiu de unde sa incep cu invatatul, va rog sa ma ajutati "

hai pe bune, tu care ești de 8-9-10 nu știi? Păi tu ar trebui să ne inveți pe noi!

Baftă

| Hyperion7 a răspuns:

Eu îți recomand un lucru,fă o varianta random de EN și vezi unde te pricepi și unde nu.
Notezi unde te pricepi, unde nu.
Apoi te focusezi strict pe ce nu stăpânești foarte bine și așa îți faci un to do list pe care bifezi ce ai de făcut și ce nu, ca idee.
Daca te apuci din timp, ai șanse mari să iei și 10, numai să vrei!
Cat despre cei ce se stresează, o fac pentru că nu sunt pregătiți sau nu vor să dea impresia că sunt pentru a nu-i întreba careva ceva și să îi bulverseze!
Bafta!

| Elena093 a răspuns:

Da, chiar ai multe șanse. Îți urez mult succes.