| DariusMafia2002 a întrebat:

Am 12 ani (baiat) noah si imi place o fata ceva normal dar nu stiu cum sa i spun crying imi dati ceva sfaturi? big grin

10 răspunsuri:
| Tinna22 a răspuns:

Dap,ai putea sa afli daca are prieteni, date pe langa ea si afla mai multe detalii despre eah...si la urma ii ceri prieteniatongue

| GrellSutcliff a răspuns:

Si eu am aceeasi problema rolling on the floor doar ca eu sunt fata rolling on the floor daca ai id-u ei de mess intri in vorba cu ea si o intrebi daca ii place de cineva din scoala si apoi u ii zici ca tie iti place de o fata ( si acum zici cum arata ea: ochi, parul, buzele) care seamana mult cu ea si poate isi da seama, daca nu ii zici u asa: imi place de o fata, vrei sa stii cine e fata aia? ea o sa zica : da si u o sa zici ca iti place de ea si gata rolling on the floor

| emma_3170 a răspuns:

Pai.intai da'i de inteles ca o placi... apoi vine ea la tine usor usor...:d

stai pe langa ea. uita'te din cand in cand la ea astfel incat easa te vada...si poarta'te frumos.:dhappy

nu ca alti baieti care isi arata dragostea cu imbrancituri si cu rautatelaughing

o sa vina singura la tine daca faci ce ti'am zis mai sus

pup si bafta:*

| MyChemicalRomance a răspuns:

Eu ti-as zice sa nu ii spui direc, mai intai dai de banuit, ia-o incet sa nu ii zici direct ca o placi :*

| chiury a răspuns:

Eu sunt fata si sfatul meu ar fi urmatorul, sa ii dai de inteles ca o placi (dar fi sigur ca si ea te place) si "timpul le rezolva pe toate " dar mai intai sa ii demonstrezi ca esti de incredere... tehnici 1) incearca sa te uiti in ochii ei timp de 3 sec. (asta ii va da bine de inteles ca o placi); 2) salut-o, indiferent ca e cu prietenele sau e singura (asta ii va demonstra ca iti pasa de ea); 3) incearca sa intri in vorba cu ea si in totdeauna sa vorbesti despre lucruri amuzante, intamplari placute ( atentie ne plictisitoare ) si daca ea te va placea, atat de mult cum o placi si tu, ea va simti acest lucru si pe urma totul va fi floare la ureche si vor veni de la sine.

| ReadyForMee a răspuns:

Eu, in calitate de fata mi-as dori ca baiatul care mi-ar marturisi ca ma place sa o faca putin romantic, chiar daca e el mai mic. Daca nu iti place sa iti arati afectiunea in public uite cum faci:Cand te duci la scoala in ziua in care te hotarasti sa ii spui cumpara in dimineata aceea un trandafir rosu sau culoarea pe care o prefera fata si apoi ataseaza un mic biletel pe el in care sa-i scrii un loc in care sa vina, adaugand mesajul te plac sau ce vei simti tu. Apoi cand ea vine isi va da seama cine esti si pentru ca ai fost asa dragut sunt sigur ca va fi cucerita! Bafta si sper ca ti-am dat o idee buna!
P.S:Mergi cu o jumatate de ora inainte la scoala si pune-i trandafirul in banca sau pe banca ca sa eviti sa fii vazut de cineva!
ReadyForMee~

| chiury a răspuns:

Eu sunt fata si sfatul meu ar fi urmatorul ...sa ii demonstrezi ca poate avea incredere in tine, in primul rand asigura-te ca si ea te place, tehnici : 1) uita-te direct in ochii timp de 3 sec. (asta ii va da de inteles ca o placi); 2)salut-o, fie ca e inconjurata de prietenele ei sau e singura (asta ii va da de inteles ca iti pasa); 3) incearca sa comunici cu ea si vorbeste despre lucruri amuzante si intamplari placute ( atentie! povesti ne plictisitoare ) daca si ea te place la fel de mult, totul va fi floare la ureche si daca ai de gand sa ii zici direct ca vrei sa fii cu ea, incerca sa ii zici ceva de genu : sti imi placi, si esti foarte draguta si eu ti-as propune sa fim impreuna ( stiu ca e greu, mai ales cand eu zici fata in fata, dar curaj, multi au trecut prin asta.

Răspuns utilizator avertizat
| chiury a răspuns:

Te pierzi complet pentru ca esti cuprins de emotii si pentru ca o placi, asta este si normal... nu a-i observat niciodata ca poti sa vorbesti absolut cu toata lumea, mai putin cu persoana care iti place foarte mult si tii la ea... eu zic, sa te gandesti bine la o tehnica (dar nu uita sa fii tot tu), incearca sa o iei usor, si tot la fel de usor incearca sa ii demonstrezi.

| AdrianaPetruta a răspuns:

Pai,daca aveti prieteni comuni, vorbeste ceva cu ei, intreabai ceva despre ea(preferabil prieteni care stau cu ea mereu)daca dau fuga sa-i spuna(asta se intampla in diferite cazuri)inseamna ca s-ar putea sa te placa, sau zambeste-i, iai apararea daca are probleme la scoala.De exemplu eu si colega mea de ciondanim in fiecare zi, daca esti prieten cu colega ei zi s-o lase in pace sau nu stiu...imi fine un baiat de care imi place, cam asa face cu mine...bine s-au intamplat mai multe.