| Razvanel231 a întrebat:

am am 14 ani, 1.75, 55kg Cum as putea sa ma mai ingras?

mentionez ca ma mai duc si la sala dar nu pentru a slabi ci pentru a ma dezvolta.
as avea nevoie de niste sfaturi cum m-as putea ingrasa va rog

dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Hrana constituie cel mai important factor pentru ajutorul in ingrasare.Mananca alimente bogate in proteine(lactatele in special,carne, oua), de asemenea nici fructele sa nu iti lipseasca.Consuma multa paine,ajuta mult la ingrasare.Dulciurile au si ele un rol in ingrasare dar fara sa abuzezi de ele. Evita fast-foodul pentru ca,chiar daca ingrasa,iti afecteaza sanatatea. Daca mai practici si sala este foarte bine pentru ca nu o sa se depuna straturile de grasime si o sa te ajute in dezvoltarea ta fizica.
Nu lasa sa persiste senzatia de foame, adica cand simti ca iti este foame mananca imediat.
Pa, pa.