| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani, inaltimea 1, 59 si sunt cam gras, 55kg, si as vrea niste sfaturi despre cum as putea slabi si sa pun putini muschi, dar nu sfaturi cu sala sau medicamente ca nu am bani.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Da, eşti cam grăsuţ. Trebuia să ai 49 kg.
Sfaturi:
1. Nu mânca după 18
2. Exclude fast-food-ul şi evită dulciurile

3. Profită la maxim de orele de ed. fizică
4. Ieşi la plimbare, în parc, de fiecare dată când ai ocazia, ca să faci mişcare
5. Acasă poţi să faci serii de 10-15-20 de abdomene.

Încearcă şi în câteva săptămâni se vor vedea rezltatelewinking
Baftă!

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pai 1.59 si 55 kg nu cred ca esti gras, asta daca era bun canataru! Acum sa intelegi mai bine cum sta treaba, la 1.59 daca ai avea 50 kg ai fi prea slab, iar 70 kg prea gras! Cat ai peste metru atatea kg ar trebui sa ai, asta sa nu fii nici prea gras dar nici slab! Vrei neparat sa slabesti? Joking

| stefyr10as a răspuns:

Mananca cat mai putin,dar nu sta infometat; fa miscare:date cu rolele,cu bicicleta, cu skateboard-ul, mergi pe jos cel putin 30 de minute pe zi! Bafta la slabit!

| Alin75 a răspuns:

Ba pretenash incearca sa faci flotari, abdomene, etc, si abtine-te la mancare. Sper ca am fost de folos!

| EneDiana a răspuns:

Buna! eu iti propun sa faci sport! preferabil bascket pentru ca asa mai si cresti in inaltime! dar totusi nu cred ca esti gras, este normal la varsta ta sa ai 55kg, mai ales ca esti in crestere! sper ca ti-am fost de ajutor!

| Laurre a răspuns:

Simplu...poti merge la inot. nu e foarte scump si plus de asta slabesti, te inalti, si faci muschi. Nu mai manca decat o felie de paine pe zi max. 2, nu manca dulciuri si nici dupa 18. Daca faza cu inotul nu o poti face...straduieste-te mai mult la orele de sport!winking

| Moouuv a răspuns:

E ff usor.Mananca mai putin.Am si eu niste prieteni la care acest sfat a dat rezultate.Mananca de fiecare data cand ai impresia ca iti este foame,iar cand crezi ca ai mancat prea mult, deja, si tot iti este foame.BEA APA! laughing chiar ajuta puppy dog eyes

| littleman a răspuns:

Pai poti sa incepi singur acasa cu niste abdomene flotari genoflexiuni si cand ai timp ia un trening pe tine si du-te si alearga si tu unv prin parc oriunde