| Paul321 a întrebat:

Am 14 ani, 55kg si 160 cm cum as putea slabi? Fac sport is nebun dupa el nu fumez si tot ma ingras... Mananc mai mult seara cum vin de la scoala... ca in rest nu prea mananc? Ce sfaturi imi puteti da?

Răspuns Câştigător

Ai putea incerca dieta aceea de mananci din doua in doua ore. Daca nu vrei o dieta neaparat poti incerca sa mananci sanatos, renunta la dulciuri si la paine si nu mai manca dupa ora 6 NIMIC.Respecta cele 3 meseprincipale ale zile(mai ales micul dejun) si bea 2 litri de apa pe zi, ajuta mult. Succes!

| Paul321 explică (pentru Unknown1318):

Cum am mai spus eu vin de la scoala la ora 6, nu mananc dulciuri foarte des si nu pot respecta mesele principale. doar in week-end atat...

Atunci poti manca de dimineata si inainte sa pleci la scoala. La scoala iti poti lua un fruct ca si gustare, iar seara cand vi de la scoala mananci ceva usor, o salata de exemplu. happy

3 răspunsuri:
| OnStepToDie a răspuns:

Un fel de dieta. Mananca des dar putin, incat sa nu te saturi. Nu manca seara, e cel mai periculos.