| CoRrUpT3D a întrebat:

Am comandat o unitate dupa eMAG http://www.emag.ro/......DZ2P5BBBM/ si vreau sa stiu daca pot juca Battlefield 4 sau 3 gta 4 sau 5 fifa si pes 15 si jocuri din astea noi.

Răspuns Câştigător
| AlexAndrei96 a răspuns:

Nu prea stiu despre placa video, dar in rest pare ok. Vei putea juca GTA IV fara moduri cu setarile la HIGH dar nu cred ca si cu ecranul la maxim, oricum il poti juca bine si fara sa se sacadeze. In schimb Battlefield 4 cu minim sau mediu dar nu la ecran maxim, fifa si pes fara probleme. Poti juca Battlefiel 4/3 si GTA 4 fara probleme, dar nu cu toate optiunile la maxim. Gta V..nu prea stiu, probabil la minim si rezolutia destul de mica sa te duca cu vreo 10-20 FPS.

1 răspuns:
| immaBeast a răspuns:

Placa video strică tot, este integrată, o placă video integrată nu duce aşa mult în jocuri.
Trebuia să te interesezi mai bine înainte să o cumperi...
Mai puneai 200 de lei, cu 1600 de lei făceai o unitate mult mai bună ca asta, si puteai să rulezi lejer Bf4, gta5 şi ce mai voiai tu...
În cazul tău...mai pune 300, 400 de lei şi cumpără şi o placă video dedicată, contează foarte mult.