| KidStylinson a întrebat:

Am nevoie de un sfat. De un timp ma simt trista si uneori chiar ma straduiesc sa zambesc. Imi vine sa plang din orice, daca cineva imi zice un lucru cu un ton mai autoritar, sau chiar in gluma, imi vine sa plang. Ce inseamna asta?
Am citit destul de multe articole despre crize adolescentine si inteleg ca trec prin acea perioada de "pubertate", dar mi se pare prea de tot.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai cam asta e etapa maturizarii, pana acum ceva timp erai considerata copil, toti se comportau frumos cu tine iti faceau pe plac, era totul bine.
In schimb acum apar responsabilitatile, incepi sa vezi ca nu toti te plac, nu toti te inteleg, mai nimanui nu-i pasa de tine, si cam asta e, te loveste o melancolie sora cu depresia.

| anonim252 a răspuns:

Nu ai zis cati ani ai, de obicei pn pe la 18 ani esti mai sensibila dupa mai sunt sanse sa te schimbi

| meagainxd a răspuns:

Buna, ai putea sa iti cauti un prieten sau o prietena cu care sa petreci mai mult timp. Nu mai gandi negative pentru ca asta iti afecteaza starea. Incearca tot timpul sa vezi partea pozitiva a paharului si sa zambesti mereu oricat de greu e. Esti o fata minunata, nu incerca sa te intristezi din orice motiv, Viata e frumoasa!