| Pufulika a întrebat:

Am nevoie urgent informatie despre sfirsitul "Razboiului rece"! poate cineva sa ma ajute?

Răspuns Câştigător
| JoshuaNNN a răspuns:

Sfarsitul "Razboiului rece"...
cine merita titlul de victorios al Razboiului Rece? Au existat de fapt mai multi castigatori. In mod cert, democratia a castigat pe masura ce a inlocuit sistemul comunist nu doar in URSS, dar si in satelitii sovietici. Libertatea pietii a avut de castigat, de asemenea, asa cum si corporatiile transnationale au castigat milioane de clienti in plus dupa caderea Uniunii Sovietice. Si in cele din urma, toata lumea a castigat, pentru ca a iesit din Razboiul Rece fara a suferi anihilarea nucleara.