| honeygirl a întrebat:

am o problema mare cu pc-ul.Acum vreo 3 saptamani mi s-a ars hardul nu stiam sigur care e problema am desfacut tot pcul l-am pus inapoi etc.am plecat apoi in vacanta iar dupa 3 saptamani cand am venit cumparasem alt hard, tot bine si frumos l-am montat, am bagat cablurile si am zis sa il aprind, cand l-am aprins ce mi se parea ciudat a fost ca nu mai scotea unitatea sunetu specific care il auzeam intodeauna, un mic biiip. apoi observ ca nu mi se aprinde monitor, ramane in stare de veghe.am desfacut din nou unitatea pentru ca am auzit ca e de la placa video, sincer nu stiu ce placa ea pe ea e trecut MSI, dar cred ca e nvidia geforce 5200 oricum nu ma prea pricep. voi ce credeti? tin sa precizez ca am si o placa default (incorporata) si nici daca bag in aia nu merge sad. poate fi si de la placa de baza ceva? unitatea functioneaza dar monitoru nu se aprinde ramane in stare de veghe sad pls help dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| honeygirl explică:

Nu are legatura, placa de baza atat happy stiu sigur asta.

2 răspunsuri:
| Alexander_1900 a răspuns:

Aceasi problema am avut-o, schimba-ti placa de baza, stiu sigur :p

| honeygirl explică:

Si daca e si placa video de vina?