| Calvin199s5 a întrebat:

Am si eu o problema.
Dau funda pentru cel mai bun raspuns.
Mi-am cumparat un inel de aur acum 2 zile si tatal meu nu stie de el. Cum pot sa introduc inelul in familie ca sa zic asa. Va rog sfaturi bune, funda pe masura. Multumesc.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă ai fi prietena unui fotbalist ți-aș propune să le spui așa: acesta este un gol foarte valoros pe care l-a marcat prietenul meu. Și mi l-a făcut mie cadou.

| Doub a răspuns:

Îl prezinţi familiei: "Hei, el este noul membru al familiei, inelul meu, îl cheamă Calvin Junior. Este puţin timid, aşa că uşor cu întrebările".

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Adica sa apari cu el fara sa te intrebe de unde il ai, ce-i cu el? Nu cred ca ai sanse, parintii sunt atenti la astfel de lucruri. Eu cred ca ar aprecia daca te-ai duce direct cu el si ai zice: "tata, uite ce am cumparat eu!" Poate va aprecia si economisirea banilor pentru ceva ce ti-ai dorit.