| RaduTheTPUMaster a întrebat:

As dori sa imi trimiteti 3 citate ale unor personalitati mai cunoscute! P.S: Doresc si numele autorilor! Merci de ajutor!

Răspuns Câştigător
| NAdrian a răspuns:

"Muzica mă transpune fulgerător şi nemijlocit în starea sufletească în care se găsea acela care a compus-o. Mă contopesc sufleteşte cu el şi împreună cu dânsul trec de la o stare de spirit la alta, dar de ce fac asta, nu ştiu". (Lev Tolstoi )

"Orice urmă lăsată de cei care au plecat dintre noi e prețioasă, dacă atunci când au fost în viață i-am iubit." (Emily Bronte)

"Omul e o fiinta umana" (Gheorghe Hagi)

Imi plac cele lasate de "9octombrie".

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cauti pe net citate faimoase si dai la imagini, gasesti sute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am înteles că un om poate avea totul neâvand nimic și nimic având totul." -Mihai Eminescu

"Nu sunt destept, dar cand privesc in jur prind curaj." - Ion Creangă

‎"Omul înţelept nu spune tot ce gândeşte, dar ce spune, gândeşte." - Aristotel