| TheThor2000 a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un telefon care ziceti care mai bun?

O sa va pun link:
S 3 mini: www.gsmarena.com/samsung_i8190_galaxy_s_iii_mini-5033.ph p

Allview A5 Quad: http://www.allview.ro/produse/telefoane/lista-telefoane/ a5-quad/specificatii/

Allview P5 Symbol: http://www.allview.ro/produse/telefoane/lista-telefoane/ p5-symbol/specificatii/

Allview P5 Quad: http://www.allview.ro/produse/telefoane/lista-telefoane/ p5-quad/specificatii/

Nu stiu daca Samsung are ecranul mai bun, adica restul are praf, procesorul de 1GHz dual core... si A5 quad are 1.3 si quad core si e mai ieftin A5 Quad!

Spuneti-mi va rog care ete mai bun? Si care direaza mai mult.

Adica eu nu cred ca un telefon Samsung tine mai mult decat unul Allview tot aceleas componente sunt doar ca sunt mai bune la Allview!
PLZ HELP MEE

Răspuns Câştigător
| Hemera a răspuns:

Crezi putin cam prost. Allview sunt buni la telefoanele lansate dupa iunie 2013 si la tablete mai ales (alea in general).
Eu am un s3 mini care dupa un an abia parca vrea sa meraga putin mai greu daca rulez simultam 5 aplicatii. Unui coleg care avea P5 Quad i s-a dus difuzorul dupa 2 luni fara sa ii faca nimic, adica il tinea in husa din aia blindata practic, iar P5 Symbol a avut mama pana nu i-a mai mers camera, mai primea apeluri si i se repornea de capul lui. A5 sa zicem ca merita luat in calcul.
Dezavantaj s3 mini, cand i se pare ca l-ai terorizat (adica frige procesoru de poti gati pe el) merge mai greu.

2 răspunsuri:
| 德尼莎 a răspuns:

S3 mini, eu am.l-am cumparat acum 2 ani si imi merge foarte bine, pozele le face foarte fain, muzica se aude mai incet *ps l-am scapat de multe ori pe jos* si totusi se aude ok, aplicatiile imi merg la fel de rapid. De ce nu? eu ti-l recomand, acum depinde de tine cum il intretii si cam ce aplicatii isi instalezi pe el.

| 德尼莎 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca l-am scapat si in supa si inca tot imi merge laughing)