| anonim_4396 a întrebat:

Aveți idei de locuri în care se poate organiza un majorat,idei de cadouri, etc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai doar doua variante: la restaurant daca-ti permiti, sau acasa daca nu.
Cei din occident nu isi mai fac majoratele de ani buni, preferand sa nu arunce banii pe colegii betivi, ci sa plece intr-o vacanta, unde sa profite ei in totalitate de banii aia.
Cred ca, ideea este geniala!

| LadyKanae a răspuns:

Depinde de ce preferi tu, ca persoana. Eu, de exemplu, anul trecut cand am avut majoratul, mi l-am tinut la un restaurant care avea program pana la 12. Si alte foste colege de liceu au ales acelasi tip de locatie, insa, am avut cunostinte care si-au facut majoratul la cabana si a fost un chef continuu timp de 3 zile. Cat despre cadouri: majoritatea invitatilor opteaza pentru flori si plicuri cu bani pentru ca asa nu risca sa ia ceva care sa nu fie pe placul sarbatoritului. Totusi, persoanele apropiate aduc si alte feluri: eu, spre exemplu, am primit o trusa profesionala de machiaj si perii electrice de ondulat si indreptat parul de la o verisoara. In concluzie, ai de unde alege. Totusi, un sfat: trimite invitatiile cam cu o luna si jumatate inainte ca sa fii sigura ca iti vor veni cat mai multi, asta daca vrei un majorat mare, desigur.