| FaraNumeNuoah a întrebat:

Salut TPU

Azi era ziua mea si de dimineata cum m-am trezit mama cu tata au inceput sa tipe la mine...nu am zis nimic
Pe la 10:15 m'a sunat o colega de fata cu ei sa imi spuna la multi ani...peste cateva minute si altele dupa am intrat pe internet, ei ereau tot de fata.Au vazut ce mesaje frumoase aveam nu au zis nimic[nici macar daca au uitat de ziua mea sa spuna un la multi ani...macar.Pe la 13:00 m-am dus la o colega acasa sa sarbatoresc[prietena apropiata si cu inca o prietena:X:*+ pentreu ca la mine nu se putea din anumite probleme. Iainte sa plaec am mai vb cu niste prietene pe mess. L'eam spus situatia si au spus ca poate o sa imi faca pentru seara o surpriza.Am plecat acolo cu gandul acesta si nu am mai fost suparata.Acolo mi'au facut o surpriza, cand am ajuns acolo am gasit pe masa cadourile mele de la cele 2 colege si un tort mare.[de fapt noi trebuie sa mergem la acea pr doar sa vb si sa stam doar noi 3]
Pe la 18:00 am ers la o colega la aniversarea sa si dupa ce a pus o dorinta cand mama sa sa taie a zis sa mai aprinda o data si pentru dorinta mea.Au aprins lumanarile, am pus dorinta si dupa cand am venit acasa, adica acum m'au asaltat din nou cu certuri si nu vorbeau cu mine...si nici la multi ani mi'au spus.
Chiar daca bateam multe apropouri, NIMIC!
Ma simt un pic cam trista, adica toti prieteni si colegi m'au ajutat sa imi fac aniversarea in orice mod, sa ma distrez si sa nu fiu suparata si ei nici macar un la multi ani.
Lucrul important era ca ma asteptam la mai mult de la ei, doar sunt FAMILIA, care pentru mine era si inca e cea mai importanta.
Ce sa fac a sa nu ma mai gandesc la asta?crying(broken heart(

Răspuns Câştigător
| Alina0491 a răspuns:

In primul rand LA MULTI ANI! si multa multa sanatate :*
In privinta alor tai. since sad nu stiu ce sa spun, e totusi mult prea aiurea sad
Chiar nu`mi pot da seama ce sa faci, asa cum si tu ai spus un simplu La multi ani, puteau sa-ti spuna :-|
Trebuie sa treci peste asta... intr-un fel sau altu
Imi pare rau sad

12 răspunsuri:
| L7L a răspuns:

OMG nu pot sa cred asta... nu cred

| NighTy a răspuns:

Incearca si tu sa uiti Ce a fost. A fostwinking

| Bubbulina_2682 a răspuns:

EEE... Poate ti au pregatit ceva si nah sau poate ca au facut un pact intre ei, deci te ai certat cu ei in ultimul tim? Le ai gresit cu ceva?

| love_1617 a răspuns:

Nu stiu poate au uitat si sunt orgoliosi si nu vor sa iti spuna la multi ani uite iti dau un link despre care le spun absolut toti prieteniilor mei sa citeasca:::http://www.scribd.com/doc/2203831/ECKHART-TOLLE-Puterea-Prezentului citeste si relaxeaza-te!
fii linistita poate vor sa iti faca o surpriza sau poate au o zi mai grea! incearca tu sa le amintesti sau sa o iei pe mama ta si sa vb cu ea intre 4 ochi (sau tatal tau daca te intelegi mai bine cu el),, incearca sa te apropii mai mult de ei spune-le glume bancuri cautale ceva pe netun film pe care sa il vizionati impreuna de exemplu tu poti sa cauti un film mama ta sa faca floricele si tatal tau sa iti dea nistei idei de filme sau sa cumpere suc:D
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trist sad
gandeste-te ca ai prietenii care m-au lasat cu gura cascata ce au facut pentru tine. pentru mine nu au facut niciodata asa.

ai super prieteni:X cat despre parinti, foarte foarte urat din partea lor. O sa regrete ei mai tarziu. Dar le-ai facut ceva de s-au purtat asa? ( chiar daca ai fi facut tot nu ar fi trebuie sa faca asa)

| Bianqita a răspuns:

Oare ai facut ceva in trecutul apropiat care sa ii afecteze atat de tare?

| AlndChocolate a răspuns:

Fii Tare

| Pau a răspuns:

Hey!
in primul rand la multi ani!
si...nu pot sa cred asta!straight face
Cred ca ar fi bine sa faci asta:du. te la parintii tai si spune-le ca vrei sa vorbesti ceva cu ei... intreaba-i de ce azi toata ziua au fost cu gura pe tine si de ce nu ti-au spus un la multi ani, t e iubim, sau macar macar o mica atentie sa stii si tu ca e o zi mai speciala
incearca sa ai o discutie cu ei, iar daca nu poti...nu stiu ce sa iti mai spunsad
Si cum ai mai spus si tu... daca ai batut apropouri si nimic...scuza-ma ca iti spun asta:e ceva wrong cu eistraight face
Eu daca as fi fost in locul tau le aruncam in fata tot(dar frumos, daca se poate zice asa), le spuneam cum au putut sa nu imi spuna la multi ani, cand altii, care nu sunt familia mea au facut-o...
Sper ca am reusit cat de cat sa te ajut, oricum fi fericita:viata e frumoasa, nu merita sa te superi din cauza ca parintii tai nu ti-au spus nimic, chair intr-o zi atat de speciala pentru tine(stiu ca doare, dar nu ai ce sa faci decat sa vorbesti cu ei)Aminteste-ti ca ai prietenii tot timpul aproape si te poti baza pe ei si multe alte persoane care te iubesc&tin la tine
Inca odata, iti urez un sincer la multi ani!sad

| Liviu a răspuns:

Eh Dasta nu spun eu cand e ziua mea de nastere.
La nimeni.
NU SUPORT sa fiu luat cu linguseli din astea de tot cacatu.
Adica pana mea...eu spun la alti dar eu nu vreau sa mi sa spuna...
E ceva de **** oricum majoritatea o spun pe un ton atat de fals cu o falsitate.incat iti vine sa ii iei la pumnilaughing

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă a fost o testare din partea lor?
Câți ani ai făcut?
Important este că nu te uitat nimeni, inclusiv ei, părinții tăi.
Eu m-aș duce la ei și le-aș spune: gata cu tărăboiu, vreau să îmi urați la mulți ani pentru că astăzi este ziua când v-am făcut fericiți și îi cuprinzi și îi pupi; nu are cum să nu-i lași fără replică!
La mulți ani și din partea mea și nu mai fi tristă, sunt alte probleme ale vieții care te vor întrista cu adevărat.
Să fii fericită.
Pa, pa.

| βσσblėėŝ_3748 a răspuns:

Pff nujt aiureathinking adica cat de suparati ar fi pe tine, chiar daca le-ai gresit, etc.trebuia sa-ti zica macar LMA pentru ca nahoh go on esti sange din sangele lorthinking pale lausad.

aaa si nu in ultimul randbig grin LA MULTI ANI, sa fii sanatoasa, fericita sh toto ce-ti doresti sa ti se indeplineasca:X

| TinyThing a răspuns:

Spune-le: mama, tata e ziua mea.de ce nu-mi dati importanta?