| anonim_4396 a întrebat:

La scoala. niste baieti se iau de mine si rad de mine sau ma bat..eu am numai vanatai pe tot corpul si m-am saturat sa rada toti de mine.I'am spus dirigai dar nu face nimic.a fost si mama la scoala. si tot nimic. si nu pot sa ii ignor. pentru ca vin si imi dai pumni si palme. farasa le fac nimic. Azi m'au batut mi'au luat telefonul si eu am inceput sa plang si m-am dus in baie.( asta se intampla in clasa inainte sa vina profa' pentru ca suntem toti in aceeasi clasa) Ce sa fac? M'am saturat sa mananc bataie in fiecare zi? Si sa nu mai rada de nimeni? Ca mie imi e frica sa ii lovesc pentru ca ei dau inapoi si mai tare! Help!

P.S : Dau funda + Voturi si va multumesc ca ati citit.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu aveți pază pur și simplu sună la poliție, ei vor sancționa atât dirigintele cât și directorul școlii.
Mergi la școală pentru educare și învățare, nu pumni și picioare.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Du-te cu parintii tai direct la directorul scolii!
Imposibil sa nu ia masuri.

| becka133 a răspuns:

Stiti. eu nu vreau nici sa ma complic atat de mult. adica. nu vreau sa ma considere nici o paracioasa sau sa ma bag in scandaluri. eu vreau doar pace. sa am liniste. atat.A. si mai astept cateva raspunsuri apoi dau funda! :* happy multumesc anticipat

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Becka,

Situatia pe care o descrii tu este una grava si vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| SolitarHacker a răspuns:

Iei pe mami si pe tati de manuta si mergi la directorul scoli si ii explici situatia sunt ferm convins ca se vor lua masuri... daca nici asa incearca la inspectoratul invatamantului. intereseaza`te si tu pe la tine pe acolo si eu cred ca se va rezolva problema oricum trist... (oameni) fara minte sad daca ii putem numi asa.

| Skynettt a răspuns:

Pai aceeia baieti sunt nebuni cum sa loveasca o fata handicapati, nu-i duce capu, pai denuntai zii la mama ta sai denunte daca nu se opresc de bunavoie...ce mai se intampla in Romania numai ratati...

| byby34 a răspuns:

Directorul scolii! daca nu face nici el nimic atunci spune ca chemi politia! daca nuci cu asta nu merge chiar vorbeste cu parinti taii si chiar chemati politia!