| Ella203 a întrebat:

Buna TPU. Colega mea a primit azi testul de la engleza si a luat -7 (testul ei e la mine ) a ajuns acasa si i-a spus mamei ei cat a luat si mama ei a spus ca vrea sa vada neaparat lucrarea. Noi mai avem Vineri engleza, iar nu toate lucrarile sunt corectate asa ca a spus ca inca nu i-a dat lucrarea (ea nu are cont asa ca m-a rugat pe mine sa va intreb) Ce credeti ca ar trebui sa faca pentru ca parintii sai sa nu vada lucrarea.
(Eu i-am spus sa le spuna ca nu ne da licrarile dar nu vrea pentru ca ii e fica ca mama ei sa nu o intrebe pe mama mea sau sa se duca la diriginta si sa iasa scandal.(p.s. profa de engleza e o nesuferita)

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Profa de engleza este un profesor adevarat, ca pune note pe cat stie fiecare.
nesuferita este fetita aia care nu invata, ca nu are de ce sa primeasc note mari daca-i puturoasa si nu invata.

Parintii ei vor mege la scoala si vor afla aoclo adevarul, asa ca se va investiga unde a dus lyucrarea fetita lor si asa se va ajunge la tine si la minciuni si veti avea probleme, amandoua.

| Ella203 explică (pentru Violleta2022):

Cand am spus nesuferita ma refeream la faptul ca face pregatire in privat cu anumiti copii care beneficiaza de note de 10 moca stiin si subiectele de test de dinainte. Daca spui ca ea nu e buna la engleza cu examenul Cambridge luat cu B1 (pentru clasa a 8a ). Ce vreau sa spun este ca i-a inrosit foaia degeaba. (Testul a constat intr-o compunere despre cum ti-ai pierdut telefonul)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ella203):

Cand ajungi sa critici un profesoro la care tu esti uncopil slab atunci est elipsa de respect si bun simt, lipsa de eduxcatie d ela parinti samd.
Colega a primit ce a meritat si asta vor afla parintii ei curand cand vor fi chemati la sedinta cu parintii si vor afla in toata clasa cum fetita lor le-a ascuns nota primita si i-a mintit. Asta este cel mai urat lucru posibil, ca copilul tau sa te minta... si pentru asta trebuie pedepsita!
Iar tu, nu esti inca in masura sa judeci un profesor. Bunul simt si educatia de la parinti ar trebui sa-ti spuna asta.

| Anonimul151 a răspuns:

Îi poate spune că a luat nota 7, și gata. Nu este o notă rea. Este o notă chiar bună. Nu trebuie să îi fie frică de reacția ei. Pana la urma dacă profesoara a venit la jumate orei, colegii făceau gălăgie și asta poate fi un motiv pentru care nu a putut să se concentreze pe test ca să poată lua o notă mai bună. Data viitoare, își poate mări media și astfel nu vad care ar fi problema, din moment ce este nota 7 care este o notă bună, și nu 3 sau 4 sau chiar 2 care nu sunt note chiar deloc bune...

| 120bulevard a răspuns:

7 este o nota onorabila care trebuie sa fie dezvaluita, in facultate o sa fie fericita si pentru 5

| Ella203 explică (pentru 120bulevard):

Multumim. Mult dar cand am dat testul profesoara a venit si la jumatatea orei si copii au si vorbit in timpul testului (adica se hlizeau)

| User2432 a răspuns:

Ar trebuii sa ii spună nota, fără teama. poate la viitoarea lucrare sau ascultare sa își îndrepte media. Nota 7 nu e o nota mică deloc. Sa ii mai spună și de doamna de engleză ca este cam nesuferită și probabil nu va suferă și nu pune note corecte (am pățit o și eu )

| Marcu_George_1970_UnCh a răspuns:

Pai nu exista catalog online? adica se afla oricum?

| Ella203 explică (pentru Marcu_George_1970_UnCh):

Nu. Nu exista sau cel putin nu la noi in scoala