| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Care sunt consecintele neparticiparii la orele online? Sunt clasa a XIa..am niste probleme acasa si nu am putut intra o perioada. Sa ii spun dirigintei despre aceste probleme? Ma va intelege? Cred ca am undeva la 60-70 absente si din cate stiu la 40 este deja caz de exmatriculare.
Va rog sa ma ajutati crying((

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai normal ca ar trebui sa ii spui dirigintei. Consecintele sunt aceleasi ca si cand nu ai merge la ore deloc, nu este cu nimic mai special.

Vorbeste cu diriginta ta si vezi ce zice. Sigur o sa te sfatuiasca spre bine.

Numai bine! ^_^

25 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"din cate stiu la 40 este deja caz de exmatriculare."

nu prea!
40 absenție = 4 puncte pierdute la purtare

cu ce să te ajutăm?

| Catrice a răspuns:

La 60 te exmatriculează că ar veni 4 la purtare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Este vorba strict de clasa a XIa.
În acest an la 40 de absențe este caz de exmatriculare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

La 40 este exmatriculare în clasa a XIa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc frumos. Am vorbit cu diriginta și mi-a sugerat să mă impac cu mama, deoarece din această cauză nu am intrat la ore, am probleme cu ea. A spus că nu o va suna pe mama ca să nu pună paie pe foc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca totul este bine happy

| Nirvanaaa a răspuns:

Vorbește cu diriginta ta despre problemele tale poate ajungeți la un punct comun. Merita sa încerci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc din suflet❤

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nirvanaaa):

Mulțumesc mult ❤❤

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aburi, dar tu zi ce vrei că zici pe lângă!

| sierra1 a răspuns (pentru Catrice):

Eroare, nu prosti omul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Deja dai în nesimțire și nu este frumos eu am vorbit frumos am pretenția să faci și tu la fel nu este cazul să vorbești așa la fel în comentariul de mai jos mai interesează-te apoi vino să vorbești la mișto cu mine? dar ramai frustrat/ă în continuare eu prefer să iau sfaturi de la persoane care au habar măcar de capul lor?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar n-ai de subiect, mami!

...dar exmatriculează-te singură, am impresia că asta vrei

hai pa

| Madalina1837 a răspuns:

Puteti vorbi cu ea, poate va ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Doamne ferește culcă-te că deja o iei pe arătură

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum ințeleg de ce te exmatriculezi singur/ă, problema e deja rezolvată:

"Cu școala nu m-am înțeles și de aceea nu mai merg"

https://www.tpu.ro/......-mai-merg/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Este problema ta cumva? Te privește ceea ce fac eu cu viața mea? Dacă nu ai un sfat de dat mai bine taci din gură și vezi-ți de frustrările tale. Nu văd cum îți deranjează ție existența dacă mă duc eu sau nu la școală când nici măcar nu știi cu cine stai de vorbă.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema e că spui tâmpenii

"13anonima explică: La 40 este exmatriculare în clasa a XIa."

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu spun tâmpenii mă fată că sigur ești fată
Pune mâna și dă un search pe google că nu se folosește doar pentru filme p*rno și videochat apoi vino să te dai deșteaptă la mine când este clar că ți-a putrezit creierul de când nu l-ai mai folosit.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

" 13anonima : ți-a putrezit creierul de când nu l-ai mai folosit"

presupun că te uitai in oglindă!

...n-am intenția să te" iluminez", rămâi fericit-ignorant așa cum ești dar vreodată ai auzit /citit de vreun regulament scolar? Căutăm unul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Da te rog cauta ca eu nu am citit regulamente scolare ca stiu deja regulilewinking
Si dupa replica "presupun ca te uitai in oglinda" nu cred ca ai mai mult de 15 ani deci eu propun sa astepti sa ajungi in clasa a 11a si mai vorbim
Pana atunci eu zic sa iti vezi de copilaria ta si sa lasi internetul o vremewinking

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Da te rog cauta ca eu nu am citit regulamente scolare..."

e un amic comun - îi zice gugăl - de ce nu-l intrebi pe el?
"nu cred ca ai mai mult de 15 ani deci eu propun" - ce fin psiholog! chiar imi dau lacrimile de emoție

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Scuze nu am invatat sa folosesc gugal sad
Trebuie sa mai cresc sa ajung mare invatata ca tine..multumesc ca existi persoana inteleapta, fara tine se ducea lumea de rapa

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

" 13anonima: cauta ca eu nu am citit regulamente scolare"

- tot e un progres că accepți că ai debitat inepții

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Într-adevăr
Scuză-mă pe mine inteligență divină că nu mă ridic la nivelul tău?