| AllePunct a întrebat:

big grin Am si eu o problema, sper ca aveti rabdare sa va povestesc. So, totul a inceput acum o luna, cand a inceput scoala. Am vazut prin liceu un baiat si mi s-a parut foarte simpatic, ma rog, am facut cunostinta, si in prezent suntem prieteni buni, tin sa precizez la inceput ca eu am 14 ani si el 15 ani. Dupa cum va ziceam suntem prieteni buni, eu sunt indragostita de el, dar din pacate are prietena. Ciudat este ca el spunea acum o saptamana ca nu tine la ea deloc sista cu ea pentru sex oral, nimic mai mult. Prietena lui este in clasa cu el si sunt impreuna de doar 3 saptamani, oricum, ei au probleme in relatie, se cearta mereu si se despart din doua in doua zile. Nu ca ar fi problema mea dar tipa vine din Liceul Vianu si sunt zvonuri caeste foarte "curva" scuzati limbajul. Respectivul baiat, prietenul ei si cel de care sunt indragostita este foarte bogat, are limuzina, sofer personal, etc. Ea sta cu elpentru bani, strict bani, iar mie imi place de el pentru ce este, nu pot spune ca nu ma intriga si faptul ca are foarte multi bani, dar ea este profitoare si materialista. De exemplu intr-o zi ea a batut un apropo la faptul ca nu mai are casti si ca le-a pierdut, iar tipul a venit a doua zi, tin sa specific A DOUA ZI cu o pereche de casti School Candy in valoare de 600 lei, m-a tripat acel gest, ea cu nonsalanta le-a acceptat fericita, eu probabil ca le refuzam, e un cadou prea scump din punctul meu de vedere thinking Oricum, ei au foarte multe probleme in realite si vinerea aceasta a fost ziua iubitului celei mai bune prietene a mele si ne-am dus intr-un pub, trebuia sa vina si tipul desprecare va vorbesc, noi 3 am luat taxiul si au ajuns si ceilalti dupa 15 minute, in frunte cu Radu, baiatul de care imi place, si vine fericit, se aseaza langa mine, isi pune bratul pe umarul meu si imi zice ca s-a despartit de iubita lui, toti au aplaudat pentru ca nimeni nu o suporta deoarece profita de el. Un prieten Cezar, a spus ca daca nu ne sarutam tot degeaba, pentru ca el i-a despartit pentru mine, pentru ca stia ca voi fi si eu la pub si s-a gandit ca ar fi o oportunitate pentru mine daca prietenul lui Radu, s-ar desparti de iubita lui. Oricum, ne-am sarutat, il muscam de gat, ii bagam mana pe sub tricou, el imi facea la fel, mi-a zis ca se simte foarte bine cu mine si toti de acolo l-au felicitat ca e cu mine, am sta si ne-am sarutat pe acolo 3-4 ore si tot ce am facut, amfacut lucruri pe care nu le maifacusem niciodata tocmai pentru casunt indragostita de el. Ma rog, cand sa plecam, vine si ma pupa pe obraz in semn de prieteni si eu ma intrebam oare ce o fi cu el. Tin sa mai precizez ca el nu era beat, nu a baut, doar a fumat tigari, mai degraba eu eram putin ametita dar el in nici uncaz, era constient de tot ce se intampla. L-am luat mai incolosa vorbim si el mi-a zis ca eputin distrus de la faza cu iubita lui si de la despartire si ca o sa se gandeasca. Am inceput sa plangdupa ce a plecat si eu am mai ramas cu niste prieteni putin timp, ei s-au enervat si mi-au promis ca vor vorbi cu el si ii vor baga mintile in cap, din pacate nu au reusit pentru ca l-am sunat ieri, sambata si mi-a zis ca s-a impacat cu iubita lui si o sa vorbim luni inainte de scoala, noi grupul nostru, avem un locde intalnire, dimineata, inainte de scoala si am zis okei. Am plans toata sambata si acum inca plang si imi e dor de saruturile lui si de tot, vreau sa fim impreuna, am nevoie de el mai mult ca orice, prietenii mei nu stiau ce sa imi faca vineri, plangeam in hohote, sunt disperata dupa el, cu toate ca nu las sa se vada asta in fata lui, doar prietenii mei stiu, aidca si ai lui, pentru ca toti prietenii nostri sunt comuni, si nici ei nu stiu ce sa ii mai zica, azi am vorbit cu el si a zis ca o iubeste prietena lui cu toate ca stie ca profita de el si ca isi bate joc de el, a zis ca o iubeste enorm si nu poate sa o uite. Eu poate as fi dispusa sa ma culc cu el daca am fi impreuna, ca sa va dati seama, ca sunt indragostita de el, eu nu sunt de cord cu chestiile astea la varsta asa de frageda pur si simplu sunt indragostita de el iar tarfa aia e indragostita de portofelul lui sad. Eu va multumesc mult ca ati avut rabdare sa imi asculati of-ul siastept sfaturi cat mai multe si mai sincere. Noapte Buna! happy

Răspuns Câştigător
| loveyourlifeis4ever a răspuns:

Ar trebui sa-i spionezi pe amandoi ca cine stie, poate povestea are mici incurcaturi, dar oricum, incearca si tu sa-i arati adevarata fata a acelei tarfe! Sau poti sa plangi si in fata lui, ca pentru asta suntem noi feminine, suntem sensibile! Sau discuta cu el si arata-i dovezile daca ai spionat-o pe t**** si incearca sa rupi vraja intre cei Dui! ai multe cai! ai si prieteni care te pot ajuta!

5 răspunsuri:
| Crisss22 a răspuns:

Pai. nu ai ce face decat sa ii bagi mintile in cap ca cu fata care umbla e doar o profitoare si nu il iubeste cu adevarat. Adica tu esti cea care il iubesti nu fata aia care vrea doar bani si distractie. Nu te lasa il iubesti cu adevarat si nu te lasa. Lupta pentru el pentru ca pana la urma sa va descoperi ca ea este tarfa.

| mdany a răspuns:

straight face asta e cumva un roman de dragoste? laughing lasand gluma deoparte, din mesaj sa inteleg ca d-ele sunt atrase de acel mascul cu limuzina.Depinde de el ce om este, cu persoane de genul nu prea ai ce discuta..cunosc situatii n si n. Unele sunt prea..cum sa zic, mandre de propriul lor statut social.Lui ii vor trebui lingusitoare si crve ca. daca ai bani, de ce sa te limitezi la una.Nu o spun din rautate, dar sfatul meu. daca prin orice mijloace nu il poti recupera, mai bine orienteza-te spre altcineva, o persoana caruia sa ii poti darui inima, si langa sa nu trebuiasca sa plangi din greselile facute de el.Lumea e mare, baietii si fetele nu se vor termina niciodata.

| bogdan72 a răspuns:

Imi pare rau, ma cam depaseste situatia, dar a fost foarte interesant sa citesc toata chestia asta (o spun si in gluma si in serios).
Orice decizie iei si orice turnura iau lucrurile sper sa se intample totul asa cum iti doresti tu, o meriti.
Succes!

| AllePunct explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile sincere, m-ati ajutat foarte mult, eu ma voi tine dupa acel baiat si ii voi incerca sa ii arat ca acea persoana ii vrea doar banii pe cand eu il iubesc sincer si nu imi pasa de banii lui, l-as iubi si daca ar fi ultimul sarac straight face laughing. O zi placuta tuturor! :*

| thissyoudown a răspuns:

Baiatul e un mitocan