| Looovely a întrebat:

Am fost la un baiat [andy] cu niste prietenii[catalina, alice si edy] sa jucam pocar pe porunci. catalinei ii place mult de edy dar e prea timida pentru el. am fost poruncita sa ma sarut cu edy[cu limbutzza:*] si m-am sarutat credeti ca, catalina s-a suparat vreun pic pe mine? tinind cont ca si alice s-a sarutat cu el inaintea mea?/ multe fete de la scoala mi-au zis ca n-am fac bine tinand cont ca ea e prietena me cea mai buna! si trebuie sa va precizez ca eu personal am poruncit-o pe cata sa se sarute cu edy dar a refuzat si nu s-a mai jucat! voi ce ati face in loc me? ati accepta sa va sarutati cu baiatul de care este indragostita cea mai buna prietena a voastra doar dintr-o simpla provocare? dar in loc ei? va-ti supara pmn?love struck raspuns urgent...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca erai o buna prietena nu te sarutai cu Edi.
Este normal ca prietena ta sa se supere, doar esti cea mai buna prietena a ei. Daca Alice l-a sarutat asta e... dar tu, tu nu trebuia sa faci la fel. Catalina s-a sparat pe tine iar cand i-ai dat porunca a refuzat. De ce? > Daca ea s-ar fi sarutat cu baiatul pe care il placi apoi ti-ar fi dat tie porunca sa il saruti cum era? Nu te gandeai pentru moment ca prietena ta cea mai buna te-a tradat sarutandu-l pe el...baiatul visurilor tale. Asa si la ea. Intrebai daca as accepta sa ma sarut cu baiatul pe care il place prietena mea : Nu. Si daca ar fi vorba de o provocare ori altceva : nu. Prietenia este mai presus de o relatie cu un baiat la o varsta frageda. In locul ei m-as supara pe tine. Trebuie sa fi atenta la ce faci si ce zici. Eu zic ca te va ierta daca ii demonstezi ca regreti ce ai facut.
Numai bine happy

8 răspunsuri:
| Bii26 a răspuns:

Ai fost provocata, ai facut-o. Ei bine, daca ea s-a suparat, e problema ei.Sigur ii va trece suparareawinking. Asteapta o zi doua si vezi tu cum nu mai e suparata.Eu zic ca ea a facut marea greseala. Tu ai fost provocata si ai facut-o. Ea a fost provocata dar s-a enervat pe tine pentru ca l-ai sarutat!

| liveincolors a răspuns:

In mod normal, trebuia sa refuzi, din respect pentru prietena ta. Chiar daca ai primit porunca, ce mare lucru sa refuzi? Primeai alta, si gata.

| bebytzza_9352 a răspuns:

sfatul meu este sa vorbesti cu ea...sa'i spui ca ai facut asta doar pentru ca era o provocare, ca nu ai nici o treaba cu respectivul tip si ca ea iti este o prietena adevarata, ca iti pare rau pentru ce ai facut si ca nu se va mai repeta eu cred ca nu va mai fi suparata pe tine

aa si inca ceva sa nu se mai repete povestea pentru ca nici tu nu te-ai fi simtit bine in locul ei...si nu uita niciodata baieti sunt destui prieteni adevarati nu gasesti la orice colt de stradahappy

te pup succes:*:*:*

| aleksy a răspuns:

Nu este prea frumos ce ai facut,,,, dar mergeoh go on

| cezy9693 a răspuns:

Waw u chiar estiintro situatie grea.pai vorbeshtei, spune-i ca a fost doar o provocare ca nu simti nimic pentru el, impacaativa si ai puteao ajuta cu edy...eu as refuza sa ma sarut cu baiatul de care este indragostita prietena mea cea mai buna. Dar nu mas supara pe u daca as fi in locul iei as intelege ca a fost doar un joc, doar o provocare, doar un sarut si nimic mai mult...

| diana_9674 a răspuns:

Nu a fost frumos deloc ce ai facut.La prietena ta te`ai gandit cum se simte cand a vazut?straight face... puteai sa refuzi simplu si era cel mai bine pentru toti.Eram sigura ca si tu il placi ca altfel refuzai.Insa oricum ai dovedit ca nu esti o prietena bunahappy

| Looovely explică:

Dar am uitat sa va spun ceva...si mie imi cam pl de edy si cata stie astalove struck dar nu l-as alege niciodat p el love struck

| alisa1998 a răspuns:

Nu cred ca sa supy...pana la urma a fost un joc. cel mai bine o intrebi pe ea