| CoCaCoLa a întrebat:

Salut TPU
de o saptmana mi-am facut windowsu la laptop si acum cand inchid clapeta nu mi se mia pune pe stand by inainte mi se punea da acum nu stiu de ce nu mi se pune sad
ma puteti ajuta va rog sa imi psuneti cum sa il fac sa mi se puna din nou pe stand by cand inchid clapeta

1 răspuns:
| Andruşcă a răspuns:

Daca ai Windows 7 da click pe bateria aia de langa ceas si apasa pe "Mai multe optiuni de alimentare". Acum du-te in stanga la "Alegerea actiunii la inchdierea capacului".La "Inchiderea capacului" seteaza si la alimentarea de la priza si la aia de pe baterie "Nici o actiune". Acum da OK.Cand inchizi clapeta nu o se mai intample nimic.
Daca ai Windows XP mergi in Panou de Control la Optiuni de Alimentare. Faci si acolo ultimul pas de mai sus, selectezi "Nici o actiune".