| Medeaa a întrebat:

cum sa setez laptopul, atunci cand il inchid (nu windowsu, ci ecranu il las jos) sa nu mi se puna pe stand by, ci sa ramana neschimbat.

app. am windows 7

funda!

Răspuns Câştigător
| blackfox a răspuns:

Click dreapta pe desktop, personalize, display si acolo gasesti in partea stanga pe margine adjust brightness si intri acolo.Tot pe partea stanga iti apare choose what closing the lid does si intri acolo. Apoi iti apare optiunea on batery cand nu ai incarcatorul bagat si cealalta plugged in adica cand ai incarcatorul bagat in laptop.Deci ai 2 optiuni(alegi care sa iti fie buna). Acolo unde scrie when i close the lid alege do nothing la ambele optiuni(on batery si plugged in). Succes

4 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Intră în Start -> Control Panel -> Power Options -> Choose what closing the lid does (din partea stângă a feresrei care s-a deschis).
Pe ecran va apărea o fereastra de dialog prin care poți seta ce să se întâmple atunci apeși butonul „Power", butonul „Sleep" sau închizi capacul (în funcție de sursa de energie pe care o utilizezi - bateria sau alimentarea de la rețeaua de curent alternativ). Dacă vrei să nu facă nimic atunci când închizi capacul, alege opțiunea „Do nothing".

B-Bye! wave

| andtim a răspuns:

Te duci la iconita cu bateria de langa ceas, dai click pe ea -> More power options -> Change plan settings -> Change advenced power settings -> Power buttons and lid -> Lid close action -> selectezi ori cand esti pe baterie sau pe incarcator (plugged in) si dai Do nothing daca vrei sa nu intre in sleep mode cand inchizi "capacul" la laptopwinking apoi dai Apply, OK si gata! Bafta!

| ofatanormala a răspuns:

Pai crd ca depinde si ce laptop ai...eu am un acer.si dau click jos pe baterie,apoi, more power options, apoi choose what closing the lid does...si iti apar optiunile acolo.