| alexandra_9303 a întrebat:

in legatura cu siteul trilulilu.

cum poti sa faci crocozauri?
si a aparut acum ceva cu VIP. crocozaurii costa adica. explicati`mi si mie care e treaba! dau funda:*

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Crocozaurul este moneda virtuala Trilulilu! Moneda virtuala, denumita Crocozaur, se poate achizitiona pentru sume cuprinse intre 1 si 50 euro. Crocozaurii permit, in prima faza, cumpararea si trimiterea de cadouri virtuale speciale, precum si promovarea statusurilor trimise de catre trilulisti. Ulterior aceasta moneda virtuala va permite accesarea de functionalitati premium si cumpararea de diverse produse/servicii Acesta a subliniat ca moneda virtuala va ramane o sursa de venit secundara, urmand sa genereze in urmatorii ani undeva in jurul a 10% din veniturile companiei.VIP este pentru a-ti promova status-ul, costul aferent acestei actiuni fiind de 50 de crocozauri. Si cum un utilizator Trilulilu nu poate primi gratuit decat 65 de crocozauri, prin completarea tuturor datelor profilului, Sergiu Biris vine cu o completare asupra noii modalitati de monetizare, modalitate care se presupune ca va genera in urmatorii ani venituri de circa 10% din afacerile totale ale companiei.Asta este crocozaurul!
Citeste si aici despre crocozaur si VIP
http://www.crocodilu.ro/diverse/noutati-vip-cadoul-nostru-de-paste/
Bafta!