| anonim_4396 a întrebat:

M-am bagat in cel mai bun liceu din judet la profilul stiinte sociale si vreau sa stiu daca e bine. Cei mai multi zic ca nu e bine deoarece nu voi avea ce sa fac in viata. Va rog, ma puteti ajuta?

>- Este bine ca am ales acest profil? Ce facultati pot face daca il termin?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are mare importanta profilul liceului absolvit, importanta este diploma de bacalaureat si reusita la admitere la o facultate.
Profilul liceului ajuta foarte putin la admitere, de ex. de la stiinte sociale te ajuta la facultatea de drept, de psihologie, istorie, etc, dar poti merge la orice facultate.