| ttyes a întrebat:

Maine dau examenul de bilingv si n-am invatat nimic pentru el(pentru ca nu vreau sa ma duc la o clasa de bilingv sau intensiv engleza ci vreau doar sa il dau in caz ca ma voi muta la o clasa de genul asta).Se da proba scrisa si orala.La cea orala exista cumva o prababilitate mare sa imi pice vreun subiect? Ce ar trebui sa stiu in principiu la orala? Exista vreo chichita la scrisa sau orala? Va rog sa ma ajutati!

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

ORAL:
- sa te prezinti in cateva cuvinte, sa poti purta un dialog legat de scoala, carti, animalul preferat, filme, prietenie, concepte despre viata in general. tragi un subiect si ai cateva minute sa te gandesti cum sa formulezi. cred ca ai maxim 2.3 minute de dialog/monolog. - tinand cont ca la proba de baraj la olimpiada ai 5 minute sa prezinti/dezbati un subiect
bafta