| iuliana12345678910 a întrebat:

Mie imi place de un baiat, anul trecut coboram pe scari cu prietene mele si mai in spate era si cel de care imi place cu inca 2 baieti. unu dintre baietii aia coboara mai repede dupa mine ca sa-mi zica ca ma place unu dintre ei.(a aratat spre cel de care imi place mie acum) m-am uitat la fata baiatului pe care il plac si ma prievea si zambea. Semestrul trecut, era el cu un alt prieten pe holul scolii, iar eu si cu prietenu lui ne-am luat la injuraturi.(nu conteaza de ce) iar asta de care imi place nici nu a sarit ca sa-i ia apararea prietenului lui. pus si simplu statea, zambea si se uita la noi cum ne certam. Mereu cand trec pe langa asta de care imi place ma priveste in ochi:3 da nu imi spune nimic. Chiar saptamana trecuta eram pe hol cu cea mai buna prietena a mea iar el venea de la ora de sport. si mergea, isi aranja parul si se uita la mine. Si cu o zi in urma vorbisem cu el pe facebook. si ma rugam de el sa-mi zica ce tag are(ptc el face graffiti, la fel ca mine) si dupa ce m-am rugat de el. cam 10 minute am lasat-o balta si I-am zis ca lui ii place sa se roage lumea de el, dupa mi-a zis ca nu am dreptate sui mi-a zis tagul. apoi am mai vorbit tot vreo 10-20 de minute si atat.

Acum eu nu prea stiu ce sa fac, credeti ca simte ceva pentru mine? Ar fii okey daca ii spun ca il plac? Daca da cam cum sa-i spun? Vreau niste idei ceva.

Vaa multutmeesc muult de tot! :* :* :*

1 răspuns:
| Anisoaraaaaa a răspuns:

Daca vorbeste cu tine pe fb si la scoala nu te baga in seama inseamna ca ar cam trebui sa o lasi balta pentru ca se poate sa ii fie rusine (si nu ma refer la timiditate)sa vb cu tine si sa vada si altii.Iti dai seama ca doar nu ii lua apararea prietenului lui in fata ta..pt ca esti fata, se descurca si singur. Daca ii placea de tine iti lua apararea tie, dar el nu a facut nimic.Eu zic sa nu faci tu primul pas sau sa-l mai bagi in seama pe fb pentru ca poate sa isi bata joc de tine spunandu-le colegilor tai de scoala(am inteles ca e cu tine in sc) ca iti place de el sau alte chestii de genu. Daca visezi sa fii cu el, eu zic sa iti revii pentru ca, iti zic din experienta, nu poti sa ai o relatie cu un coleg de scoala /clasa (NEVER).