| biafresh a întrebat:

Sa incep cu inceputul. Am un prieten vechi, doar prieten nimic mai mult. O prietena care petrece mai mult timp in general cu el mi-a zis ca el ma place. Am ramas cam socata. Dupa un timp mi-am dat seama ca el chiar ma place. Eu sunt clasa a 8- a si nu am timp de iubiti si de astea nici nu am avut vreodata iubit. Ideea e ca vreau sa ma concentrez pe invatat, dar daca el ma intreaba daca vrem sa fim impreuna nu stiu cum sa il refuz deoarece noi suntem prieteni buni. Spuneti-mi cum sa-l refuz cat mai delicat va rog. (Scuze pentru greselile gramaticale scriu de pe telefon )

1 răspuns:
| roxanaiasmina202 a răspuns:

Salut!
Spune-i simplu si cat mai explicit ce inseamna scoala pentru tine si sigur v-a intelege si din cate ai spus am inteles ca te place si daca e adevarat se va gandi si v-a accepta ce ii vei spune si te v-a intelege si nu te va supara!