| anonim_4396 a întrebat:

Scriu asta in timp ce plang. Nici nu mai vad bine ce scriu. Sa incep. Ieri mama si cu "iubitul" ei au venit din nu stiu ce care a durat o sapt. Si sa trec la subiect, in seara aceea mi-a spus prietenul ei sa iau niste coca cola. Si venisem din curte plin de zapada si m-am bagat in baie sa schimb-asa i-am si zis ca ma schimb si a zis" Nu mai comenta si du-te sa iei cola" i-am zis ca ma schimb si aceeasi replica"ce-s cu fitele astea, unde te crezi?"
dimineata trebuie sa plec de la ora 8 de acasa. M-am trezit la 7 m-am imbracat etc. Nu-mi gaseam cheia. Mi-a zis mama sa raman la tata pana cand vine ea, in acelasi timp facandu-se rosie toata si zicand tare ca sunt un tampit, auzea si lumea de pe strada cand mergeam spre masina. Acolo, m-a intrebat ce nota am luat la teza de la mate. I-am spus ca am luat 7. 7?! ATATEA MEDITATII BAG IN TINE SI TU IEI 7?! CACAT CU OCHI CE ESTI, TAMPITULE! Asa a tinut-o pana unde trebuia sa ajung eu, din ce in ce mai ridicata vocea. M-am enervat, dar rau, si am zis ca o sa ma mut la tata si m-am ales cu doua palme peste cap. Bun am ajuns si aici de unde scriu.
De obicei nu fac asa, si eu chiar as vrea sa ma mut la tata.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inteleg ca parintii sunt divortati si ai domiciliul la mama.
Impreuna cu tatal tau puteti solicita judecatoriei stabilirea domiciliului la el. De asemenea si parintii se pot intelege amiabil sa-ti stabilesti domiciliul la tata.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!