| AntoniaOrman a întrebat:

Buna TPU.Am o problema serioasa de familie. crying Tata a plecat in strainatate, in Italia, cu scopul sa lucreze acolo si eu a trebuit sa raman cu mama.De cand a plecat tata, adica de 12 zile, mama se-mbata intr-una.Si cand se-mbata tipa ca nebuna. Odata mi-a tras niste palme peste cap fara nici un motiv.Azi mi-am invitat o prietena la mine,ea a fost de acord cu chestia asta, asa ca nu ziceti ca din cauza ca nu a vrut a vina prietena aia a mea, eu cu prietena mea ne-am dus dupa vreo jumatate de ora dupa ce a venit in bucatarie sa mancam hamburgeri.Mama a venit in bucatarie si mi-a tras o palma peste cam si a zis ca eu m-a cred mai destept ca ea.straight face Apoi a inceput sa ma faca prost,tampit,bou in fata prietenei mele si in timp ce ma jicnea,i-am facut semn prietenei mele sa plece ca sa nu se ia si de ea, caci dupa cum v-am spus era beata. Dupa ce am reusit sa scam de mama m-am incuiat in camera mea si m-am dus in pat si mi-am luat in brate catelusul de plus(nu e de ras ca el e "singurul de pe care il am devotat" chiar daca nu e viu).Si nu stiu ce sa mai fac, ca nu mai suport. Sfaturi? crying

Răspuns Câştigător
| FuckSchool a răspuns:

Ti-as sugera sa incerci sa vorbesti cu tatal tau despre aceasta problema. E cam rea situatia. Mult succes happy.

| FuckSchool a răspuns (pentru FuckSchool):

Multumesc pentru funda :*. Sper ca te-am ajutat.

10 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Te sfatuiesc, sincer sa-i zici ca daca mai da in tine pleci si-i dai si 3 pumni in gura, ce tu esti bataia ei de joc? aia se mai poate numi mama? Fi si tu mai hotarat, mai dur.

| VastoLorde99 a răspuns (pentru ReiVaN):

Ce ai ma ai baut motorina cum sa o bata?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Bogael,

Intelegem situatia dificila in care te afli si vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asta e foarte rau, ar trebui sa vorbesti cu tatal tau! si in niciun caz sa nu stie ea ca vrei sa vorbesti despre asta cu elbig grin
cel putin asta as face eu

| Ramona000 a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau despre asta spune-i sa vina acasa sau sa vb cu mama ta la telefon

| anda570 a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu tatal tau despre aceasta problema?

| alynavalentyna a răspuns:

Poti suna si la protectia copilului, bineinteles! ei vor lua masuri si de obicei se rozolva! incearca si se vor schimba lucrurile happy

| dianavlad a răspuns:

E foarte greu in situatia asta sa-ti dau un sfat, dar cred ca cel mai bine este sa cauti ajutor profesional: psihologul/consilierul scolii. Si sa stii ca te iubim.

| OlyMary22 a răspuns:

Ai incercat sa ii spui mamei tale sa se lase de baut? poate merge. Dar fi tare nu te da batut laughing Poate mama ta va intelege ca nu iti place cand bea.Dar ia legatura cu tatal tau