| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si am probleme foarte mari cu parintii. pur si simplu ii urasc.astazi,mama m-a batut foarte tare de mi-a curs sange.si normal ca motivul era unul stupid:m-am pensat prea mult si zicea ca am doar o linie.si in timp ce ma tot batea imi zicea ca am niste maini de rahat si altele.in clipa aceea i-am spus ca eu m-as duce in lume pentru ca m-am saturat sa ma bata aproape in fiecare zi. tata m-a auzit si mi-a spus ca pot sa imi fac bagajele ca oricum s-o saturat de fitele mele.va rog ajutati-ma pentru ca eu chiar nu ii mai suportcrying. de cand m-am nascut ei ma bat de simt ca nu mai pot respira si acum cand va scriu aceste lucruri imi curg lacrimisad. va rog mult dati-mi un sfat.

12 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

13 ani = anii adolescentei, cand copiii cred tot felul de lucruri si is foarte rebeli.
Poate au avut un anumit motiv, si chiar te-au batut de ti-au curs sange?! :-s
Daca e adevarat, este o problema.
Chiar daca sunt parintii tai, nu au voie sa te bata chiar asa.

| pinkdark a răspuns:

Of ce trist.pai vobeste cu buncia ta, matusa ta sau cu un neam de al tau care sta mai apreoape de tine si te intelegi bine cu ei. spune-le asa cum neai zis si noua si poate ei te vor ajuta. dar esti unica la parintii? lasa-mi un mesaj si zi-mi

| Happiness_8100 a răspuns:

Pai, trebuie sa mentionez ca aici este si ochestie de lege. Pot face inchisoare pentru asta, dar nu cred ca ai depune plangere la parintii tai(sau mai stiu eu big grin)Nu este de glumit, cand asta se intampla, trebuie luate niste masuri serioase, petrnu ca daca sa ajuns pana aici, este o problema! Nu vreau sa dau un sfat gresit, pur si simplu vorbeste cu cineva care este discret si de incredere despre asta, o prietena apropiata sau o alta ruda.

Iti doresc numai bine, si sa se rezolve:*

| A12NDRA a răspuns:

Altceva nu iti pot spune sa faci decat sa suni la 112 sau la 116. 111.

| DSGline a răspuns:

E trist suna la Abuzuri copii adica la 116111
Imi pare rau de cazul tau!
Dar sigur ca si tu faci ceva rau sa daca doar din motive de ***
Apropo sunt ALCOOLISTI?

| ginamagheru a răspuns:

Acum serios oricat m-ar bate parintii nu pot sa sun la politie sau sa fac nu stiu ce plangere.am doar 13 ani!

Răspuns utilizator avertizat
| Dania_3548 a răspuns:

Auuu! straight face E grav ce povestesti tu pe aici. Nu cred ca poti sa vorbesti cu ei daca sunt asa de... nebuni. Eu zic sa pleci la bunici (daca ai), rude apropiate sau chiar prieteni foarte buni la care ai putea sa stai. Este chiar aiurea sa ai asemenea parinti! Si eu mai ziceam de ai mei ca sunt enervanti, dar ei nu mi-au dat niciodata macar o palma. straight face Imi pare rau pentru situatia ta. Esti inca un copil. sad Daca aveai macar 17 sau 18 ani te mai descurcai tu un pic. A, si cred ca ai putea sa mergi la politie.winking Mult succes iti doresc si ai grija de tine, ai grija ce faci, nu te distruge psihic!

| TiberiusakaDiesel a răspuns:

O singură soluție: 116111. Telefonul Copilului.

| LuvJustinDrewBieberxD a răspuns:

Doamne!
ei nu au o limita? x( x( spune-le si tu sa te lase in pace!
sau mutate la bunica ta sau matusa orice dar nu mai sta cu eid aca tu zici ca te bat!
imi pare rau pentru tine sincer dar ncearca tot ce e eposibil!
iti urez noroc! sad

| Paloma23 a răspuns:

Buna love! nu cred ca parintii tai iti vrea raul. ei te iubesc! poate tu faci numai ce este rau si de aceea parintii tai s-au saturat.incearca sa fii mai ascultatoare si mai cu capul pe umeri asa ca la 13 ani.esti inca micuta sa faci ceea ce vrei tu.iti urez sarbatori fericite si ai grija de tine, mami si tati te iubesc. te poppp

| kSENIA a răspuns:

Oh skumpo stii nu una tu esticu asa probleme se intimpla si la mine kazuri de astea ma gindeam si eu sa plec de acasa dar gindeshtete ca iti vei strika viitorul tau, mai bine rabda rabda kit mai poti pina deja vei kreshte mai mare staruite sa inveti pentru ca sa ajungi ceva om mare si sa le arati lor cine esti tu! aici nai inkotro ei sunt parintii si altii nu vei mai avea, pur si simplu linisteste-te nu mai plinge, totul va fi bine...