| Gelo87 a întrebat:

Salut TPU. Stiu ca o sa sune ciudat dar am 14 ani si as vrea sa ma apuc de fumat dar nu tigari normale ci tigari electronice cum ar fi glo sau iqos. Am mai incercat de pe la prieteni vape (tigara electronica cu abur si nicotina).Ce pot spune e ca nu imi place deloc tigara normala. As vrea sa stiu daca sunt astfel de fumatori de glo sau iqos daca dependenta este la fel de ridicata, sau daca mirosul este la fel de puternic, sau daca afecteaza la fel de mult sanatatea. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Toate afectează sănătatea.

| mastadont a răspuns:

Eu sunt vaper și folosesc țigară electronică cu lichid. Mirosul nu se simte aproape deloc, oricum mult mai puțin decât când eram fumător.
Cât despre dependență, e cam același lucru dacă fumezi cu nicotină, pentru că aceasta dă dependența doar că cheltui mult mai puțin decât o făceam pe țigări.