| GaNgSty a întrebat:

Mama vrea sa isi ia o tigara electronica, ca sa reduca nicotina findca de 20 de ani fumeaza tigari normale.
Este dispusa sa dea pana in 200 ron dar sa fie alba.
Ziceti`mi si mie niste nume de firme de tigari electronica mai de calitate nu la 4-8 sute...
la 100-250 ron intre acest pret.
Sau daca puteti sa imi dati un link pe okazii sau pe alt site unde sa fie o tigara electronica alba mai de calitate ar fi si mai bine.
Si mai am o intrebare. Stiu ca tigarile electronice in loc sa scoata fum scot aburi, ele dauneaza pentru corp? din cate stiam nu au deloc nicotina.
ziceti-mi detalii elementare va rog.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uite ce zic eu: mai bine sa lase tigara electronica ca e o prostie imensa, poate sa isi cumpere o narghilea niste pastile de carbon si tigara cu aroma de banana, mar, pepene sau ce ii place ei are 0, 5% nicotina si dauneaza foarte putin sanatatii. Si eu m-am atasat de ea cand am fumat cu niste amici o recomand la oricine asa lasa tigara cu timpul.

| blueskydarkeyes a răspuns:

Tata vinde tigara electronica.Are mai multe modele printre care si cel dorit de mama ta.Sa sti ca eu pot sa ti-o vand cu 150 de lei.Asa zisele firme pe care le cauti tu au acelesi produs sau un produs asemanator la care si-au pus un adaus foarte mare si tu crezi ca e mai buna.Eu sic ca e la fel.Iti dau suite-ul sa te uiti ca poate te razgandesti.http://lutek.ro/tigara-electronica-cu-10-rezerve-p-404.html.Eu iti garantez ca o sa fie multumita de produs fiindca nu degeaba ne-am ales sloganul"Diferiti prin calitate!". Daca nu esti din Bucuresti atunci putemsa iti expediem tigara cu Nemo.

| GaNgSty explică:

Eu am intrebat altceva...

| DianaMonicaa a răspuns:

Www.e-smoke.ro
marca joyetech e cea mai buna. Ego T sau Ego C.
au multe modele, vanzatoarea ofera consultanta in functie de cat fumezi etc iti arata ce ti se potriveste. lichidele sunt marca dekang, cea mai buna de pe piata la ora actuala si au zeci de arome.
eu de acolo imi cumpar de mult timp si nu am avut niciodata probleme. au garantii si te invata cum sa le cureti etc etc.
Au si magazin in Bucuresti, pe bdul Cantemir. Au si in Ploiesti, Suceava si Constanta.

Tigara elecronica dauneaza organismului dar in cantitati de 90% mai scazute ca cea obisnuita. Daca e sa o luam pe partea cu ce dauneaza ce nu si prea multa sare dauneaza, alchoolul dauneaza, dulciurile, pastilele etc. Hai sa fim seriosi - normal ca dauneaza dar, cum am spus mai sus, mult mult mult mai putin decat o tigara obisnuita. Tig elecronice nu conţin monoxid de carbon, dioxid de azot, cianură de hidrogen (acid cianhidric), acizi, arsen, plumb, bitumi, etc..contin numai nicotina pura (in cantitati infime) care e dovedit ca nu dauneaza organismului mai mult ca medicamentele de raceala spre exemplu. Ca sa nu mai vorbim de restul beneficiilor tigarilor elecronice, prin care enumeram: nu lasa miros neplacut pe haine, in masina, in casa etc, sunt mai ieftine, le poti fuma oriunde, nu produce fum sau scrum etc.

| alinmnz2013 a răspuns:

Salut, eu folosesc de cateva luni tigare electronica, si ma simt foarte bine.
Tigarea electronica nu dauneaza in niciun fel organismului, cu ajutorul ei am economisit cu care am fost in cateva vacante :), site-ul de unde am cumparat se numeste http://www.tigarete-electronice.eu, aici au tot felul de lichide gen : flavour art, hangsen, liqua, dekang, baze inawera, arome flavour art etc si tigari ego-ce4, clearomizor ce5, ce5+, clearomizor kanger t2, t3 etc.
Poti alege un kit CE5 sau CE5+ cu rezistente schimbabile pentru inceput :), este foarte accesibil la bani.
Cred ca e de ajuns pentru inceput. sper ca te-am lamurit. O zi placuta

| alinmnz2013 a răspuns (pentru alinmnz2013):

Salut, eu folosesc de cateva luni tigare electronica, si ma simt foarte bine.
Tigarea electronica nu dauneaza in niciun fel organismului, cu ajutorul ei am economisit cu care am fost in cateva vacante :), site-ul de unde am cumparat se numeste http://www.tigarete-electronice.eu, aici au tot felul de lichide gen : flavour art, hangsen, liqua, dekang, baze inawera, arome flavour art etc si tigari ego-ce4, clearomizor ce5, ce5+, clearomizor kanger t2, t3 etc.
Poti alege un kit CE5 sau CE5+ cu rezistente schimbabile pentru inceput :), este foarte accesibil la bani.
Cred ca e de ajuns pentru inceput. sper ca te-am lamurit. O zi placuta