| denisTiky a întrebat:

Ce are daca vapezi in loc sa fumezi? Sa dau un exemplu: Nu am fumat tigari niciodata, si ma apuc de vapat. Ce are? Am auzit pe multi ca nu are rost, etc... pai atunci daca exista tigari electronice de ce te-ai apuca de tigari normale cand le poti fuma pe cele electronice?
Nu vreau sa imi stric sanatatea cu kent, mai bine nu o stric deloc cu vape-ul... Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Tigarile elctronice sunt mult mai periculoase decat cele normale.

| denisTiky explică (pentru MihaiNicu23):

De ce? Pentru ca este o rezistenta care se infierbanta? Asta dauneaza? Nu cred ca e adevarat. Sunt sute de video-uri despre asta si jumatate au pareri bune, iar cealalta jumatate au pareri rele. Totusi, daca acea rezistenta nu dauneaza atunci ramane lichidul, doar ala poate dauna. Dar lichidul este facut din VG si PG, optional se adauga nicotina si aroma iar aceste ingrediente nu dauneaza corpului, asta daca le faci tu acasa si sti ce pui acolo. Pana la urma, in tigari se produce o ardere, se arde tutun, se arde foaia aceea, iar in vape nu arde nimic, inhalezi doar vapori(adica aburi) pe cand in tigari....inhalezi fum, care are urmari groaznice. Schimba-ti parerea, documenteaza-te inainte sa vorbesti. Nu te lua dupa aia de la Antena1 ca au spus numai prostii despre vape, si acum lumea continua sa fumeze tutun.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

S-a dovedit stiintific ca tigarile electronice sunt la fel de nocive ca tigarile normale. Vrei o solutie? Nu fuma deloc. O sa iti para rau mai tarziu. Eu fumez de 5 ani si crede-ma ca nu e totul roz.

| Hemeraa a răspuns:

Nu vreau sa consideri acest raspuns aiurea sau ca te influentez intr-un fel. doar, o sa zic ce cred: Nu mai stiu ce sa scoata pe piata ca sa ia bani, sincer. tigarile sunt nocive chiar si vapeurile nu te ajuta cu nimic, mai nou tinerii fac asta doar,, ca sa fie cool,, ce naiba...
Daca tii la sanatatea ta, eu zic sa nu te apuci de fumat. te poti imbolnavi grav.