| murloc a întrebat:

Stiu ce e aia ruleta ruseasca, gen cu un revolver care are doar un glont, i se invarte magazia si doi jucatori isi pun pistolul la tampla pe rand si apasa pe tragaci, jocul terminandu-se cand un jucator moare. Insa...doar ma intreb, asa... DE CE? Adica pur si simplu de ce? Cu ce scop? Ce ai de castigat? DE CE?

Răspuns Câştigător
| MidnightR a răspuns:

2 oameni care urasc se intalnesc intr-un bar si decid sa joace ruleta ruseasca.Se urasc reciproc, si-au distrus vietile reciproc iar alinarea le poate surveni numai prin uciderea celuilalt.Dar, in ciudat acestui simt al urii care ii poarta, sunt totusi oameni, deci au frica de a avea in mainile lor sangele altuia.Deci,cum pot face ei sa-si atenueze din vina?
Se decid sa joace ruleta ruseasca.Un simplu joc, de viata si de moarte.Pe langa faptul ca se pot bucura de un ultim posibil simt al adrenalinei, cel ce supravietuieste reduce vina la o simpla incercare a norocului.

Pe scurt, nu prea ai de ales in cazul in care se ajunge la asa ceva.Am vazut numai prin filme, caz in care omul avea 2 alegeri:Ori moare pe loc ori isi incearca norocul si poate supravietuieste.Sunt oameni care chiar tanjesc dupa sentimentul asta.