| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Sun tpe clasa a 7-a si uite asa aproape am terminat gimnaziala. Vorbeam cu mama acum cateva zile despre ce mi-ar placea mie sa fac in viitor si i-am spusca as vrea sa ma fac politist (nu in armata).Ea s-a bucurat si eu la fel ca asta mi-as dori sa fac.Acuma stiu ca este la campina o academie,din cate am vazut proba de examen se da din Istorie Romana si o limba straina. Acuma nu stiu daca acolo scria bine,unde as putea sa gasesc mai multe informatii sau daca stiti voi?
Conteaza media generala?
Se da examen numa din Istorie Romana si o limba straina?
Si alte informatii de genu, multumesc anticipat!
Craciun Fericit!

1 răspuns:
| WhiteNight2376 a răspuns:

Da examenele din cate stiu se dau la romana istorie si o limbă străină si la Câmpina din cate am inteles este academie sau scoala pentru subofițeri