| TVD0R5B a întrebat:

Sunt clasa a9-a, adica din toamna intru la liceu. Toate bune si frumoase, medie mare, liceu bun. Dar problema e pe partea de *socializare*. Adica, ma descurc ( cat de cat (: ) sa imi fac prieteni, si cred ca o sa fie bine pe partea asta, o sa imi fac un grup cel mai probabil, insa *beleaua* sunt fetele. Inca din clasa a8-a, fetele nu prea mai stateau decat cu tipi de a11-a, a12-a. Stiu de ce, e ok, nu trebuie sa imi explicati. DAR sunt cam frustrat. Adica, ce sanse are un boboc impotriva la unu de a12-a, de ex sad ORICUm, astia mai mari care nu stau decat cu boboace sunt ultimii ratati, pentru ca fetele de varsta lor nu au treaba cu ei. Dar as vrea ceva sfaturi. Cum as putea sa am o sansa cu fetele la liceu? Pentru ca nu prea mai am chef sa fiu singur. Si nu am chef sa astept 2 ani, pana ajung si eu in a11a sa stau cu boboace sad Tin sa precizez ca nu sunt urat sau ceva. Sunt... Average, at least. Dar normal ca aia mai mari au muschi, bani etc. Help pls sad

2 răspunsuri:
| Raspundd a răspuns:

Stai linistit, sunt multe relatii si intre cei de-a 9-a spre ex.Importanta e gadirea ta, daca esti matur sau nu. Vei gasi si fete ok care te vor placea, nu toate sunt cu tipi mai mari. Recomandarea mea este sa nu fi intr o relatie cu cineva din clasa ta ca va fi urat dupa eventuala despartire. Si oricum, daca vei gasi pe cineva de-a 8-a, a 9-a, o sa vezi ca va tine mai mult relatia decat intre ea mai mica si el mai mare. Nu-ti face griji din punctul asta ca si tu ai la fel de multe sanse in a gasi pe cineva ca si ceilalti. Sper ca m-am facut iteleasa si ti-a fost de folos. happy

| Elodiagh a răspuns:

Cum stii ca vei intra dacă nu au apărut încă rezultatele?